SESTŘIH: Brno zdolalo Třinec a zajistilo si přímou cestu do čtvrtfinále

Hokejisté Komety Brno porazili v posledním extraligovém kole Třinec a zajistili si přímý postup do čtvrtfinále. Klíčovou trefu obstaral v 51. minutě Američan Moses, díky jehož trefě dospělo utkání do prodloužení. V něm o bonusovém bodu rozhodl bývalý útočník Ocelářů Tomáš Marcinko.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Kometa Brno vs. HC Oceláři Třinec 3:2 ppVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Brankář Komety Dominik Furch předvedl parádní zákrok a udržel naděje na čisté konto.

Brno–Třinec, zákrok domácího FurchaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Brněnský útočník Cingeľ se dostal k dorážce a po dvaceti vteřinách druhé třetiny otevřel skóre duelu.

Brno–Třinec 1:0 (21. Cingeľ)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Třinecký útočník Viliam Čacho napálil horní tyč.

Brno–Třinec, tyčka ČachaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Tohle si za rámeček brankář Brna Dominik Furch rozhodně nedá. Za svá záda pustil slabou střelu a Třinec srovnal na 1:1.

Brno–Třinec 1:1 (26.Daňo)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Hráči Komety ujížděli dva na jednoho, Zaťovič ale pouze napálil tyčku.

Brno–Třinec, tyčka domácíchVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Třinecký útočník Nestrašil se prosadil střelou po ledě z mezikruží, Oceláři vedli 2:1.

Brno–Třinec 1:2 (46. Nestrašil)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Závar před brankou Třince nedokázali hráči Komety využít.

Brno–Třinec, šance domácíchVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Brněnský Moses využil přesilovku a přiblížil Brno přímému postupu do čtvrtfinále.

Brno–Třinec 2:2 (52. Moses)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Forvard Komety Marcinko rozhodl prodloužení a poslal Kometu přímo do čtvrtfinále.

Brno–Třinec 3:2 pp (62. Marcinko)Video: Tipsport Extraliga / BPA

52. kolo hokejové extraligy:
HC Kometa Brno – HC Oceláři Třinec 3:2 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 – 1:0)
Branky a nahrávky: 21. Cingel (Zaťovič, Flek), 51. Moses (A. Zbořil), 62. Marcinko (K. Pospíšil) – 26. Daňo (L. Hudáček), 46. A. Nestrašil (M. Růžička, D. Voženílek). Rozhodčí: Šindel, Květoň – Zíka, Štěpánek. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 7700 (vyprodáno).
Brno:­ D. Furch – Gazda, Ďaloga, Holland, Ščotka, Moro, L. Kaňák – Flek, Cingel, Zaťovič – Moses, Kollár, K. Pospíšil – J. Kos, Marcinko, Vincour – Kohout, A. Zbořil, Okál. Trenér: Modrý.
Třinec: Kacetl – Smith, Šenkeřík, Kundrátek, Nedomlel, Marian Adámek, Polášek – M. Růžička, A. Nestrašil, D. Voženílek – L. Hudáček, Cienciala, Daňo – Hrehorčák, P. Vrána, Helewka – Kurovský, Čacho, Dravecký. Trenér: Moták.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.