SESTŘIH: Budějovice porazily Hradec Králové

České Budějovice potvrzují, že jejich aréna se mění v nedobytnou tvrz. Motor totiž doma zvítězil posedmé v řadě a po výhře 4:2 nad šestým Hradcem Králové se právě na svého soupeře bodově dotáhl.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: Banes Motor Č. Budějovice vs. Mountfield HK 4:2Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Choreo fanoušků Českých Budějovic.

České Budějovice – Hradec Králové, choreografie domácích příznivcůVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Oliver Okuliar dorazil puk do odkryté klece, Hradec Králové otevřel ve 21. minutě skóre zápasu.

České Budějovice – Hradec Králové 0:1 (21. Okuliar)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Českobudějovický Josef Koláček se prosadil ranou mezi ruku a beton, ve 23. minutě srovnal na 1:1.

České Budějovice – Hradec Králové 1:1 (23. Koláček)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Útočník Motoru Milan Gulaš se nejlépe zorientoval v předbrankovém prostoru a dorazil puk do prázdné branky, Jihočeši se v 29. minutě dostali do vedení 2:1.

České Budějovice - Hradec Králové 2:1 (28. Gulaš)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Kryštof Lang využil chyby Budějovic, pohrál si s gólmanem Dominikem Hrachovinou a v 37. minutě srovnal na 2:2.

České Budějovice – Hradec Králové 2:2 (37. Lang)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Nahození budějovického Ondřeje Kachyni od modré zapadlo díky dobré práci stínících hráčů až do sítě, Motor si ve 37. minutě vzal zpátky vedení.

České Budějovice – Hradec Králové 3:2 (37. Kachyňa)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Adam Kubík se prosadil po nádherné individuální akci, Motor zvýšil na konečných 4:2.

České Budějovice – Hradec Králové 4:2 (56. Kubík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

30. kolo hokejové extraligy:
Banes Motor České Budějovice – Mountfield Hradec Králové 4:2 (0:0, 3:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 23. Koláček (Chlubna, Toman), 29. Gulaš (Hovorka), 37. Kachyňa (F. Přikryl, Valský), 56. Kubík – 21. Okuliar, 37. Lang. Rozhodčí: Hradil, Cabák – Klouček, Thuma. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 6421 (vyprodáno)
České Budějovice: Hrachovina – Hovorka, Pýcha, Kachyňa, Štencel, Vráblík, Štich – Ordoš, Kondelík, Kubík – Gulaš, Harris, M. Beránek – Valský, F. Přikryl, Simon – Koláček, Toman, Chlubna. Trenér: Čihák
Hradec Králové: Lukáš – Quellet-Blain, T. Pavelka, Pláněk, Kalina, Freibergs, Marcel, Gaspar – Zachar, Estephan, Šťastný – Jergl, Tamáši, Okuliar – Jasper, Lalancette, Perret – Lang, Pilař, Chalupa. Trenér: T. Martinec