SESTŘIH: Energie smazala čtyřbrankové manko, v prodloužení však padla. Motor blízko postupu

Hokejisté Karlových Varů předvedli na ledě Českých Budějovic neuvěřitelný comeback. Ve třetí třetině totiž během jedenácti minut smazali čtyřbrankový deficit, ale v prodloužení nakonec padli. Výhru 5:4 vystřelil Motoru Milan Gulaš. Jihočeši tak v sérii hrané na tři vítězství vedou 2:0 a o postupu můžou rozhodnout již v sobotu na ledě Energie.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: Banes Motor České Budějovice vs. HC Energie Karlovy Vary 5:4 ppVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Duel začal slavnostním ceremoniálem. Domácí bek Michal Gulaši převzal výroční dres k jubilejnímu, 1000. utkání v extralize včetně play off. Sedmatřicetiletý ostravský rodák spojil svou kariéru v nejvyšší soutěži s Vítkovicemi, Spartou, Karlovými Vary, Brnem a nyní hraje první sezonu v Motoru.

České Budějovice - Karlovy Vary, domácí Gulaši hraje 1000. utkáníVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Na úvodní branku čekali diváci do 18. minuty. Krásná kombinace Jihočechů po ose Doudera - Gulaš - Harris vyústila ve vedoucí trefu Motoru. Kanadský forvard Brant Harris tak na včerejší dvoubrankové představení navázal dalším zásahem.

České Budějovice - Karlovy Vary 1:0 (18. Harris)Video: Tipsport Extraliga / BPA

České Budějovice měly vynikající nástup do prostřední dvacetiminutovky, když po pouhých 122 sekundách navýšil náskok Motoru Lukáš Pech. Pro čtyřicetiletého útočníka to byl první gól po návratu po dlouhodobém zranění.

České Budějovice - Karlovy Vary 2:0 (23. Pech)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A o chvíli později mohlo být s Energií ještě hůř. Harris dostal parádní přihrávku, ale karlovarský fantom Dominik Frodl předvedl vynikající zákrok a udržel Vary ve hře.

České Budějovice - Karlovy Vary, zákrok Frodla proti Harrisovi Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 28. minutě už ale Frodl kapituloval. Třetí zásah Jihočechů přidal dělovkou v přesilovce z levého kruhu českobudějovický kapitán Milan Gulaš.

České Budějovice - Karlovy Vary 3:0 (28. Gulaš)Video: Tipsport Extraliga / BPA

O tři minuty později bylo se Západočechy ještě hůře. Po opětovném vyloučení finského zadáka Energie Huttuly se potřetí v utkání prosadil Motor v přesilovce. Autorem branky na 4:0 byl Adam Kubík.

České Budějovice - Karlovy Vary 4:0 (31. Kubík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 47. minutě zaznamenal čestný úspěch Západočechů Filip Koffer.

České Budějovice - Karlovy Vary 4:1 (47. Koffer)Video: Tipsport Extraliga / BPA

To však nebylo ze strany Karlových Varů vše. V přesilovce se jako první k odraženému kotouči dostal Kangasniemi a snížil na rozdíl dvou branek.

České Budějovice - Karlovy Vary 4:2 (50. Kangasniemi)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A v 51. minutě se dostala Energie dokonce na dostřel jedné branky. Třetí gól Varů zaznamenal Hladonik a udělal ze zápasu drama.

České Budějovice - Karlovy Vary 4:3 (51. Hladonik)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Českobudějovický kolaps vyvrcholil v 58. minutě. Karlovarské vyrovnání obstaral Rachůnek.

České Budějovice - Karlovy Vary 4:4 (58. Rachůnek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Neuvěřitelný comeback však nakonec Západočechům nebyl nic platný. Prodloužení rozhodl již po 100 sekundách budějovický kapitán Gulaš a zajistil Motoru vedení 2:0 na zápasy.

České Budějovice - Karlovy Vary 5:4 pp (62. Gulaš)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Předkolo play off hokejové extraligy - 2. zápas:
Banes Motor České Budějovice - HC Energie Karlovy Vary 5:4 v prodl. (1:0, 3:0, 0:4 - 1:0)
Branky a nahrávky: 18. Harris (M. Doudera, Gulaš), 23. Pech (Harris, Štencel), 28. Gulaš (Pech, Štencel), 31. Kubík (Hovorka, Pýcha), 62. Gulaš (Kondelík) - 47. Koffer (T. Redlich), 50. Kangasniemi (O. Procházka, T. Rachůnek), 51. Hladonik (Plutnar), 58. T. Rachůnek (Huttula). Rozhodčí: Mrkva, Obadal - Ondráček, Zíka. Vyloučení: 7:8. Využití: 3:1. Diváků: 5803. Stav série: 2:0
České Budějovice: Hrachovina - Hovorka, Gulaši, Pýcha, Štencel, Kachyňa, M. Doudera - Gulaš, Kondelík, F. Přikryl - Valský, Pech, M. Toman - Vopelka, Koláček, Chlubna - Kubík, Harris. Trenér: Čihák.
Karlovy Vary: Frodl - D. Mikyska, Bartejs, Plutnar, Huttula, Stříteský, Havlín, Dlapa - V. Tomeček, Černoch, Kangasniemi - O. Procházka, Gríger, T. Rachůnek - Kružík, Hladonik, T. Redlich - Bernovský, Kofroň, Koffer. Trenér: Eismann.