SESTŘIH: Motor zdolal Rytíře a drží naději na čtvrtý flek

Hokejisté Českých Budějovic zvítězili v 51. kole extraligy 5:3 nad Kladnem a udrželi se v boji o čtvrtou příčku zaručující přímý postup do čtvrtfinále play off. Na čtvrté Brno aktuálně ztrácí jeden bod. Motor vyhrál potřetí za sebou. Rytířům nepomohly ani dva góly Radka Smoleňáka.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: Banes Motor Č. Budějovice vs. Rytíři Kladno 5:3Video: Tipsport Extraliga / BPA

Motor mohl otevřít skóre zásluhou obránce Hovorky, který si s pukem na holi vyjel od zadního mantinelu, kladenský gólman Bow se ale překvapit nenechal.

České Budějovice - Kladno, šance domácího HovorkyVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Motor poslal ve 13. minutě do vedení Přikryl, když před brankou pohotově tečoval nahození Štencla.

České Budějovice - Kladno 1:0 (13. F. Přikryl)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 29. minutě šly České Budějovice do dvougólového vedení. Stejně jako u první trefy si asistenci připsal Štencel, tentokrát zakončoval Valský.

České Budějovice - Kladno 2:0 (29. Valský)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Kladno ale bleskově odpovědělo. Za záda domácích obránců se dostal kapitán Rytířů Smoleňák a Strmeně překonal nádherně provedeným bekhendovým blafákem.

České Budějovice - Kladno 2:1 (31. Smoleňák)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 33. minutě nechali Kladenští před brankou trestuhodně volného Kachyňu a zaplatili za to třetím inkasovaným gólem.

České Budějovice - Kladno 3:1 (33. Kachyňa)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Čtvrtý gól Jihočechů měl na holi Doudera, nejprve ale minul a pak jej vychytal Bow.

České Budějovice - Kladno, šance domácího DouderyVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Záhy už ale Bow kapituloval, když nestačil na zakončení Kondelíka.

České Budějovice - Kladno 4:1 (50. Kondelík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Pátou trefu Motoru pak obstaral po akci po vyhraném buly M. Beránek.

České Budějovice - Kladno 5:1 (53. M. Beránek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Za Kladno následně korigoval Michael Frolík. Zkušený útočník se dočkal teprve druhého gólu v sezoně, prvního od 26. listopadu loňského roku.

České Budějovice - Kladno 5:2 (53. Frolík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V 59. minutě už jen kosmeticky upravil na konečných 5:3 pro domácí svým druhým gólem kladenský Smoleňák.

České Budějovice - Kladno 5:3 (59. Smoleňák)Video: Tipsport Extraliga / BPA

51. kolo hokejové extraligy:
Banes Motor České Budějovice - Rytíři Kladno 5:3 (1:0, 2:1, 2:2)
Branky a nahrávky: 13. F. Přikryl (Štencel, Pýcha), 29. Valský (Štencel, Pech), 33. Kachyňa (M. Doudera), 50. Kondelík (Gulaš), 53. M. Beránek (Gulaši, Hovorka) - 31. Smoleňák (Vimmer), 53. Frolík (Vimmer, Jarůšek), 59. Smoleňák (Sideroff, Klepiš). Rozhodčí: Jeřábek, Zeliska - Frodl, Ondráček. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. Diváci: 6421.
České Budějovice: Strmeň - Hovorka, Gulaši, Kachyňa, M. Doudera, Pýcha, Štencel - Gulaš, Kondelík, Ordoš - F. Přikryl, Harris, M. Beránek - Valský, Pech, Kubík - Koláček, Vopelka, Toman. Trenér: Čihák.
Kladno: Bow - Slováček, Nemčík, Martenet, Veber, Ticháček, Trojna - Smoleňák, Klepiš, Tralmaks - Kusý, Pytlík, Sideroff - M. Procházka, Babka, Strnad - Jarůšek, Vimmer, Frolík. Trenér: Vejvoda.