SESTŘIH: Třetí výhra pod Zadinou. Pardubice zvítězily v Budějovicích a vedou

Hokejové Pardubice pod novým koučem Markem Zadinou vyhrály i třetí zápas. V Českých Budějovicích zvítězily 4:3, když v 9. minutě prohrávaly 0:2, a upevnily si vedoucí příčku v tabulce.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: Banes Motor Č. Budějovice vs. HC Dynamo Pardubice 3:4Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Jihočeši měli raketový nástup do zápasu. Již po 78 sekundách jim vedení zajistila trefa Harrise.

České Budějovice – Pardubice 1:0 (2.Harris) Video: Tipsport Extraliga / BPA

V 9. minutě dostali Východočeši možnost přesilové hry, ale namísto vyrovnání sami inkasovali. O druhý gól Motoru se postaral Beránek.

České Budějovice – Pardubice 2:0 (9. Beránek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Dvoubrankové manko se Pardubicím podařilo záhy umazat. První branku Dynama vstřelil obránce Čerešňák.

České Budějovice - Pardubice 2:1 (10. Čerešňák)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V poslední minutě první třetiny mohl z trestného střílení srovnat Hyka, ale s forhendovým blafákem si na Hrachovinu nepřišel.

České Budějovice - Pardubice, trestné střílení hostujícího HykyVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 24. minutě vyrovnal Sedlák a začínalo se od nuly.

České Budějovice - Pardubice 2:2 (24. Sedlák)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 27. minutě se ale opět o slovo přihlásil Motor. V přesilovce se popáté v sezoně prosadil Simon a vrátil Budějovicím vedení.

České Budějovice - Pardubice 3:2 (27. Simon)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V polovině duelu mohl vrátit pohodlný náskok Motoru Koláček, ale pardubický gólman Klouček byl proti.

České Budějovice - Pardubice, zákrok hostujícího gólmana KloučkaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 46. minutě se prosadil pardubický útočník Paulovič a srovnal na 3:3.

České Budějovice - Pardubice 3:3 (46. Paulovič)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V 54. minutě šly Pardubice po zásahu Hyky poprvé do vedení.

České Budějovice - Pardubice 3:4 (54. Hyka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

39. kolo hokejové extraligy:
Banes Motor České Budějovice - HC Dynamo Pardubice 3:4 (2:1, 1:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 2. Harris (M. Beránek), 9. M. Beránek (Kondelík), 27. D. Simon (Štencel) - 10. Čerešňák (Radil), 24. L. Sedlák (Hyka, Pánik), 46. Paulovič (M. Kaut), 51. Hyka (Čerešňák, Radil). Rozhodčí: Kika, Vrba - Axman, Blažek. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváků: 6025.
České Budějovice: Hrachovina - Vráblík, Štencel, Kachyňa, M. Doudera, Hovorka, Gulaši, Pýcha - Gulaš, Kondelík, Ordoš - Kubík, Harris, M. Beránek - Valský, F. Přikryl, D. Simon - Koláček, Vopelka, M. Toman. Trenér: Čihák.
Pardubice: Klouček - Čerešňák, D. Musil, Košťálek, T. Dvořák, Hájek, Vála, J. Kolář - Hyka, L. Sedlák, Pánik - Radil, T. Zohorna, R. Kousal - M. Kaut, A. Musil, Paulovič - Říčka, Poulíček, Mandát. Trenér: Zadina.