SESTŘIH: Vítkovice slaví počtvrté v řadě, výhru v nájezdech vystřelil Lakatoš

Domácí neporazitelnost českobudějovického Motoru, která čítala sedm zápasů, končí. Celek tentokrát nestačil na Vítkovice, se kterými prohrál 3:4 po nájezdech, přičemž jediným úspěšným střelcem v penaltovém rozstřelu byl hostující Dominik Lakatoš. Hokejové Vítkovice tak slaví čtvrté vítězství v řadě.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: Banes Motor Č. Budějovice vs. HC Vítkovice Ridera 3:4 snVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Vítkovice šly na jihu Čech do vedení v šesté minutě hry se uvolnil v mezikruží Roberts Bukarts, jenž střelou k tyči nedal Klimešovi šanci.

České Budějovice - Vítkovice 0:1 (6. Bukarts)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Po drsném střetu z konce první třetiny se jen těžce sbíral z ledu otřesený vítkovický obrance Percy.

České Budějovice - Vítkovice, zranění PercyhoVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 28. minutě zvýšil na 2:0 z trestného střílení Marek Kalus.

České Budějovice - Vítkovice 0:2 (28. Kalus)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Domácí se ale z druhého direktu rychle oklepali. Po Kondelíkově asistenci snížil Jakub Valský.

České Budějovice - Vítkovice 1:2 (29. Valský)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A o pět minut později znovu Kondelík předvedl parádní souhru s Janem Ordošem, jenž smazal náskok hostů.

České Budějovice - Vítkovice 2:2 (34. Ordoš)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V 50. minutě se ale k výhře znovu přiblížili hosté. Lukáš Kovář dokázal zblízka dostat puk za brankáře Hrachovinu.

České Budějovice - Vítkovice 2:3 (50. Kovář)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Jenže to nebylo vše. Velkou šanci na vyrovnání nevyužil Štencel.

České Budějovice - Vítkovice, šance ŠtencelaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Nápor domácích vrcholil. Milan Gulaš třikrát za sebou trefil brání hráče Vítkovic, ale napočtvrté už se v 59. minutě dostal puk po jeho střele k Brantu Harrisovi, jemuž se podařilo vstřelit kýžený vyrovnávací gól.

České Budějovice - Vítkovice 3:3 (58. Harris)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Zápas se nerozhodl ani v prodloužení, a tak došlo na samostatné nájezdy. V nich se jako jediný prosadil Dominik Lakatoš, který tak vystřelil Vítkovicím výhru.

České Budějovice - Vítkovice 3:4 sn (rozh. nájezd Lakatoš)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Banes Motor České Budějovice - HC Vítkovice Ridera 3:4 po sam. nájezdech (0:1, 2:1, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 29. Valský (Kondelík, Vráblík), 34. Ordoš (Kondelík, Harris), 59. Harris (Kondelík, Gulaš) - 6. Roberts Bukarts (Krieger), 28. M. Kalus z trestného střílení, 50. Kovář, rozhodující sam. nájezd Lakatoš. Rozhodčí: Šír, Kika - Lhotský, Hnát. Vyloučení: 3:2. Využití: 2:0. Diváků: 6421 (vyprodáno).
České Budějovice: Hrachovina - Hovorka, Gulaši, Kachyňa, Štencel, Vráblík, Pýcha, Štich - Ordoš, Kondelík, Kubík - Gulaš, Harris, M. Beránek - Valský, F. Přikryl, D. Simon - Koláček, M. Toman, Chlubna. Trenér: Čihák.
Vítkovice: Klimeš - Raskob, Percy, Grman, Mikuš, L. Kovář, Auvitu, R. Jeřábek - Lakatoš, Dej, M. Kalus - Peterek, Barinka, Fridrich - Vondráček, Krieger, Roberts Bukarts - R. Půček, Chlán, Claireaux. Trenér: Veber.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj hostí města Praha a Ostrava.