Sparta vyhořela s Olomoucí, dva body pro Jágra! Třinec i Litvínov dominovaly

Poslední kolo roku 2023 měla na programu hokejová Tipsport extraliga. Sparta, která se mohla v případě vítězství dostat na první místo, nečekaně padla s Olomoucí doma 1:4, před vlastními fanoušky podlehly Liberci i Karlovy Vary (2:4). Ani Kladno na domácím kluzišti neuspělo, dva body za výhru 5:4 po prodloužení si odvezla Kometa. Jasnou výhru si připsal Třinec, který deklasoval Hradec Králové 7:2. Dva body za výhru 4:3 po nájezdech nad Českými Budějovicemi slaví Vítkovice, pohodlný triumf 6:1 nad Mladou Boleslaví bral Litvínov.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

Sparta – Olomouc 1:2 (41. Macuh)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Hokejisté Karlových Varů vstoupili do zápasu proti Liberci výborně, když je po 180 sekundách hry poslal do vedení Hladonik. Podruhé musel hostující Pařík lovit puk ze sítě krátce po polovině utkání po Stříteského trefě. Tygry, kteří se sbírali po těžkém debaklu z posledního kola s Kladnem (4:8), vrátil do hry v 35. minutě v přesilové hře Bulíř.

A kontaktní gól hosty nakopl. Na začátku třetí třetiny srovnal na 2:2 Rychlovský, rozhodující úder si pak Severočeši schovali do 59. minuty, kdy se v přesilové hře prosadil Filippi a poprvé poslal hosty do vedení. Výhru 4:2 pak pečetil trefou do prázdné branky pro power play domácích svým druhým gólem Bulíř.

32. kolo: Karlovy Vary - Liberec

Sparta vyhořela s Olomoucí

Sparta vstoupila do zápasu s Olomoucí s vědomím, že se v případě výhry dostane na první místo před Pardubice, které bojují na Spenglerově poháru. Do zápasu však vstoupili lépe hosté, které poslal v 11. minutě do vedení Macuh. Pražané zareagovali ještě do konce úvodní třetiny díky Formanově trefě.

Favorit naprosto nezvládl závěrečnou část. Už po 35 sekundách si druhou branku připsal Macuh, myšlenky na vyrovnání pak ze sparťanských myšlenek definitivně vymazal v 58. minutě Bambula, který potřetí překonal Kováře. Na konečných a překvapivých 4:1 pro Olomouc uzavřel skóre při power play Nahodil.

32. kolo: Sparta - Olomouc

Kladno padlo v prodloužení

Horší vstup do utkání s Brnem si Kladenští asi ani nedovedli představit. Už po 24 sekundách hry se prosadil hostující Cingeľ, navíc se při zákroku zranil gólman Brízgrala, kterého musel nahradit Bow. Středočeši se z rány vzpamatovali na začátku druhé třetiny, kdy během 55 sekund otočili zápas na domácí stranu Sideroff a Dotchin, u jehož branky si asistenci připsal Jágr. Druhý jmenovaný navíc o necelé dvě minuty později přidal svůj druhý gól a Kladno rázem vedlo 3:1.

Jestli se domácí radovali z rychlého obratu, tak hosté si ještě těžší kalibr připravili do 15. minuty. Během čtrnácti sekund se totiž prosadili Flek a Kratochvíl a po dvou třetinách byl tak stav utkání nerozhodný 3:3. Blízko výhry dostal Kladno v 56. minutě Jarůšek, který po Jágrově přihrávce znovu vrátil domácím vedení. Hosté ale opět bleskově reagovali, o 51 sekund později poslal utkání do prodloužení Moses. Bod navíc pro hosty zařídil v 64. minutě Ďaloga, Kometa tak zakončila kalendářní rok výhrou 5:4 po prodloužení.

32. kolo: Kladno - Brno

Litvínov smetl Boleslav

Litvínov i Mladá Boleslav v posledních dvou utkáních naplno bodovali, na třetí triumf v řadě však zaútočili mnohem razantněji Severočeši. Dvakrát Válek, jednou Ondřej Kaše a Hlava se postarali o to, že v polovině utkání svítil na ukazateli skóre jednoznačný stav 4:0 pro Vervu.

Špetku naděje pro poslední tým tabulky vykřesal ještě do konce prostřední části v přesilovce Skalický, který poprvé prostřelil Tomka. Veškeré myšlenky Bruslařů na případný obrat vzaly za své už po 28 sekundách třetí třetiny, kdy popáté překonal Růžičku Koblasa, hattrick pak završil v předposlední minutě v přesilovce Válek.

32. kolo: Litvínov - Mladá Boleslav

Třinecký uragán ve třetí třetině

Hokejisté Hradce Králové prohráli tři poslední utkání a nepříznivou bilanci hodlali zlomit na ledě Třince. A se scénářem první třetiny mohli být spokojeni, o jedinou branku se postaral v přesilové hře Lalancette. Domácí reagovali ve stejné početní situaci v 24. minutě, kdy srovnal Růžička. Hosty poslal opět v početní výhodě na začátku závěrečné části do vedení Perret.

Oceláři odpověděli o minutu později, na 2:2 srovnal Pánik. Rozhodující údery vměstnali obhájci titulu od 50. minuty, kdy branky Marinčina a Jeřábka dělilo osm sekund. Rezignované hosty dorazili Oceláři dalšími třemi góly, kdy se prosadili Nestrašil, Kundrátek a Čacho, Třinec se tak s rokem 2023 rozloučil vysokou výhrou 7:2.

32. kolo: Třinec - Hradec Králové

Vítkovice znovu slaví

Zápas Českých Budějovic a Vítkovic přinesl souboj týmů, které v posledních třech utkáních získaly plný počet devíti bodů. Na čtvrtou výhru v řadě zaútočili mnohem lépe hosté, kteří po brankách Bukartse a Kaluse vedli v 28. minutě už o dvě branky. Motor však na druhou trefu reagoval už po 69 sekundách, kdy se prosadil Valský. Do konce druhé třetiny pak srovnal účty v přesilové hře Ordoš.

Ridera šla znovu do vedení v 50. minutě díky Kovářově trefě, i tentokrát však stihli Jihočeši reagovat, zápas poslal do prodloužení 108 sekund před třetí sirénou v přesilové hře Harris. O bodu navíc pro Vítkovice rozhodly až nájezdy, jediným úspěšným střelcem byl ve druhé sérii Lakatoš.

32. kolo: České Budějovice - Vítkovice