SESTŘIH: Dvojitá rána pro Hradec. S Litvínovem prohrál, navíc přišel o Bartošáka

Hokejisté Hradce Králové prohráli v 5. kole Tipsport extraligy na svém ledě s Litvínovem 2:3 po nájezdech. Mountfield i popáté v sezoně bodoval, i když potřetí v řadě prohrál. Verva slaví čtvrtý triumf za sebou. Nájezdy rozhodl Petr Koblasa. Východočeši přišli o zraněného brankáře Patrika Bartošáka.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: Mountfield HK, a.s. vs. HC Litvínov 2:3 SNVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Na první branku čekali fanoušci v Hradci Králové do 10. minuty, k smutku drtivé většiny z nich se o ni však postaral litvínovský Gut a poslal Severočechy do vedení.

Hradec Králové - Litvínov 0:1 (10. Gut)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Verva si druhý úder do hradeckého sebevědomí schovala do začátku druhé třetiny, když Bartošáka překonal nadvakrát Hlava.

Hradec Králové - Litvínov 0:2 (22. Hlava)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 28. minutě přišla další pohroma pro Hradec. Při úspěšném zákroku se totiž zranil gólman Bartošák. V předklonu odjel na střídačku a místo něj šel mezi tři tyče Kiviaho.

Hradec Králové - Litvínov, zranění a střídání brankáře BartošákaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Hradec však střídání brankářů, kdy Bartošáka nahradil Kiviaho, nakoplo. První gól domácích si připsal z přesilovky Okuliar a snížil na 1:2.

Hradec Králové - Litvínov 1:2 (34. Okuliar)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Probuzený Hradec ještě do konce druhé části vyrovnal, když se prosadil Pavlík.

Hradec Králové - Litvínov 2:2 (39. R. Pavlík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Rozhodnout mohl ve čtvrté minutě prodloužení Ondřej Kaše, v trestném střílení si však na Kiviaha nepřišel.

Hradec Králové - Litvínov, neproměněné trestné střílení Davida KašeVideo: Tipsport Extraliga / BPA

V nájezdech hned jako první uspěl Petr Koblasa, jehož gól se nakonec ukázal jako vítězný.

Hradec Králové - Litvínov 2:3 SN (vítězný nájezd Koblasa)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Z ostatních střelců pak už uspěl jen litvínovský David Kaše. Mountfield neproměnil jediný nájezd.

Hradec Králové - Litvínov, David Kaše proměnil nájezdVideo: Tipsport Extraliga / BPA

5. kolo hokejové extraligy:
Mountfield Hradec Králové - HC Verva Litvínov 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 34. Okuliar, 39. R. Pavlík - 10. Gut (Zile, Koblasa), 22. Hlava (D. Kaše, Kirk), rozhodující sam. nájezd Koblasa. Rozhodčí: Hribik, Veselý - J. Svoboda, Bohuněk. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. Diváci: 3911.
Hradec Králové: P. Bartošák (28. Kiviaho) - Blain, Kalina, T. Pavelka, Freibergs, F. Pavlík, Jank, Marcel - Perret, Miškář, R. Pavlík - Jergl, Tamáši, Okuliar - Šťastný, Lalancette, Jasper - Eberle, Pilař, Zachar. Trenér: T. Martinec.