Hlavní obsah

ANTOŠOVA BŘITVA: Kdo další strčí hlavu do Komety? Kladnu by nepomohly ani všechny hvězdy na střídačce

25. 9. 2023 18:18

Hokejová extraliga má za sebou čtvrté kolo, ale to nejpodstatnější se přihodilo ještě před jeho začátkem. Samozřejmě tím mám na mysli konec trenéra Patrika Martince v Brně.

Foto: Václav Šálek, ČTK

Trenér Patrik Martinec.

Článek

Martinec si připravil tým na sezonu a už po třech kolech zjistil, že to asi nebude tak jednoduché a odstoupil. Všichni sice hodně diskutují, jestli ho odvolal (majitel klubu) Libor Zábranský, nebo jestli to Martinec sám položil, jak jsem se doslechl já, podstatný je ale fakt, že je to už třetí trenér za posledního dva a půl roku, který prostě v Brně skončil.

Bylo by dobré se zamyslet, jestli Kometa trenéry nabíjí nebo s nimi pracuje tak, že cítí potřebnou důvěru, aby v klubu zůstávali a pracovali pro něj na sto procent. Z toho, co vidíme, to vypadá, že jediná spokojenost panovala s angažováním Libora Zábranského.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: BK Mladá Boleslav vs. HC KOMETA BRNO Video: Tipsport Extraliga / BPA

Všichni teď čekají, kdo bude po Patriku Martincovi tím dalším, kdo strčí hlavu do Komety. Ať se to někomu líbí, nebo ne, Kometa je pořád velká značka, která má jižní Moravě přinášet obrovskou hokejovou zábavu. Byla by škoda, kdyby si to dál kazila odvoláváním či odstupováním trenérů.

Spíš teď v Brně potřebují přestavbu týmu a dlouhodobý výhled. To bude to nejpodstatnější při angažování nového šéfa střídačky. Zatím to totiž nevypadá, že by s odchodem Patrika Martince přišla nějaká zásadní změna.

Po očku jsem v neděli sledoval zápas Kladna se Spartou, a když jsem viděl hromadnou bitku v závěru, vzpomněl jsem si na léta, kdy jsem ještě hokej hrál. Už tehdy jsem věděl, jak strašně důležité je mít v mančaftu někoho, kdo je schopen bránit ty největší hvězdy.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

Kladno - Sparta, bitkaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Jenže sparťan Filip Chlapík v tu chvíli na ledě žádnou velkou podporu neměl. Moc dobře si uvědomoval, že Jake Dotchin je v bitkách daleko zkušenější, a proto dlouho do žádné rvačky nechtěl jít a zůstával stranou. Nakonec ale stejně musel padnout na led, aby se to nějakým způsobem ukončilo.

Celkově mi zápas ukázal, jak obrovský rozdíl je mezi aktuálně prvním a předposledním týmem tabulky. Financemi a s tím spojenou kvalitou kádru a hokejovostí.

Foto: Ondřej Hájek, ČTK

Zleva Jakub Voráček a Jaromír Jágr na střídačce Kladna během zápasu se Spartou.

Když jsem viděl fotku, jak vedle sebe stojí Jakub Voráček, Jaromír Jágr a Ota Vejvoda, říkal jsem si, že Kladno má největší sílu na střídačce. Ta ale bohužel hokej nehraje. I kdyby na střídačce stály všechny hvězdy, které Kladno vychovalo, stejně by to nepomohlo, aby byl tým lepší. Potřebujete hráče, kteří to umí a těch mají Rytíři setsakramentsky málo.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

Třinec - Vítkovice 3:1 (57. Vrána)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Závěrem bych vypíchl ještě individuální parády. Hrozně se mi líbila zadovka třineckého Richarda Pánika na Petra Vránu. Je potěšením sledovat takové momenty, když je někdo umí. Když má hlavu plnou nápadů a rukama to dokáže zvládnout.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

Třinec - Vítkovice 3:3 (60. Lakatoš)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Stejně tak smekám před vítkovickým Dominikem Lakatošem, jak parádně to v témže zápase vteřinu před koncem třetí třetiny trefil a vyrovnal na 3:3.

Milan Antoš

Milan Antoš je bývalý hokejový útočník, dnes spolukomentátor ČT. Dvanáct sezon hrál českou extraligu, nastupoval za Slavii, Plzeň, Jihlavu a Ústí nad Labem. S Pražany získal v roce 2003 titul a o rok později stříbro, se Západočechy vybojoval v roce 2000 bronz.

Reklama

  Liberec - Brno dnes 15 : 00
20231203T15 : 00:00+0100
Liberec vs. Brno
Liberec vs. Brno
Liberec
Brno
  Třinec - Pardubice dnes 15 : 00
20231203T15 : 00:00+0100
Třinec vs. Pardubice
Třinec vs. Pardubice
Třinec
Pardubice
  K. Vary - Sparta dnes 15 : 30
20231203T15 : 30:00+0100
K. Vary vs. Sparta
K. Vary vs. Sparta
K. Vary
Sparta
  Mladá Boleslav - Olomouc dnes 16 : 00
20231203T16 : 00:00+0100
Mladá Boleslav vs. Olomouc
Mladá Boleslav vs. Olomouc
Mladá Boleslav
Olomouc
  Hradec Králové - Plzeň dnes 16 : 00
20231203T16 : 00:00+0100
Hradec Králové vs. Plzeň
Hradec Králové vs. Plzeň
Hradec Králové
Plzeň
  České Budějovice - Kladno dnes 17 : 00
20231203T17 : 00:00+0100
České Budějovice vs. Kladno
České Budějovice vs. Kladno
České Budějovice
Kladno
  Vítkovice - Litvínov dnes 17 : 00
20231203T17 : 00:00+0100
Vítkovice vs. Litvínov
Vítkovice vs. Litvínov
Vítkovice
Litvínov
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •