SESTŘIH: Litvínov jasně ovládl utkání v Hradci

Hokejisté Litvínova ve 31. kole extraligy zvítězili 5:1 na ledě Hradce Králové. Dvěma góly zazářil britský útočník Chemiků Liam Kirk. Hosté bodovali popáté v řadě, z toho potřetí vyhráli. Domácí potřetí za sebou nebodovali.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: Mountfield HK vs. HC Verva Litvínov 1:5Video: Tipsport Extraliga / BPA

Skóre utkání otevřeli Chemici, kteří využili velké chyby Hradce. Lukáši Válkovi namazal Pavelka a útočník Litvínova při přečíslení dvou proti brankáři zvolil střelu mezi betony.

Hradec Králové - Litvínov 0:1 (6. Válek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V 16. minutě se hosté radovali podruhé. Trefil se britský útočník Liam Kirk, který po Abdulově přihrávce mířil do odkryté sítě.

Hradec Králové - Litvínov 0:2 (16. Kirk)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ještě před první sirénou to bylo 3:0 pro Litvínov. Krátce po vhazování a Kudrnově střele si Petr Koblasa nikým nehlídán dojel pro puk a před Lukášem se ve snadné pozici nemýlil.

Hradec Králové - Litvínov 0:3 (18. Koblasa)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Domácí na první gól čekali až do druhé třetiny. Estephan po přihrávce od Blaina poslal puk do protipohybu rozhozeného Tomka.

Hradec Králové - Litvínov 1:3 (28. Estephan)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Chemici si ve třetí třetině vzali zpět tříbrankový náskok. Svou druhou trefou v utkání znovu zazářil Kirk, který parádně zavěšoval pod horní tyč.

Hradec Králové - Litvínov 1:4 (47. Kirk)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Závěr zápasu okořenila bitka Okuliara se Šaldou.

Hradec Králové - Litvínov, bitka Okuliara a ŠaldyVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Definitivní pojistku zařídil Litvínovu Ondřej Kaše.

Hradec Králové - Litvínov 1:5 (52. O. Kaše)Video: Tipsport Extraliga / BPA

31. kolo hokejové extraligy:
Mountfield Hradec Králové - HC Verva Litvínov 1:5 (0:3, 1:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 28. Estephan (Blain, Kalina) - 6. Válek, 16. Kirk (Abdul, Válek), 18. Koblasa (A. Kudrna, Demel), 47. Kirk (Abdul, Válek), 52. D. Kaše. Rozhodčí: Jeřábek, Mejzlík - J. Svoboda, Bohuněk. Vyloučení: 4:3, navíc Okuliar - Šalda oba 5 min. Využití: 0:1. Diváci: 5410.
Hradec Králové: Lukáš (21. Laurikainen) - Blain, Kalina, Pláněk, T. Pavelka, Freibergs, P. Marcel, Gaspar - Estephan, Miškář, Šťastný - Jergl, Tamáši, Okuliar - K. Lang, Lalancette, Perret - Jasper, Pilař, Zachar. Trenér: T. Martinec.
Litvínov: M. Tomek - D. Zeman, Baránek, Jaks, Zile, Demel, Czuczman, Šalda - Koblasa, Jícha, A. Kudrna - O. Kaše, D. Kaše, Hlava - Abdul, Kirk, Válek - Havelka, Jurčík, Urban. Trenér: Mlejnek.