SESTŘIH: Boleslav po nájezdech zdolala Hradec

Hokejisté Mladé Boleslavi ovládli duel 3. kola extraligy v Hradci Králové. Utkání za stavu 1:1 dospělo do samostatných nájezdů, v nichž bonusový bod na stranu Bruslařů strhl David Bernad.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: Mountfield HK vs. BK Mladá Boleslav 1:2 SNVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Hosté z Boleslavi měli v 9. minutě velkou šanci, na hradeckého gólmana Patrika Bartošáka ale nevyzráli.

Hradec Králové - Mladá Boleslav, šanceVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 31. minutě otevřel skóre duelu zkušený mladoboleslavský útočník Matti Järvinen z Finska.

Hradec Králové - Mladá Boleslav 0:1 (31. Järvinen)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 38. minutě se prosadil domácí útočník Oliver Okuliar ze Slovenska při přesilové hře pět na tři.

Hradec Králové - Mladá Boleslav 1:1 (38. Okuliar)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Hradečtí se krátce na to mohli radovat podruhé. Po zkoumání videa ale sudí rozpažil.

Hradec Králové - Mladá Boleslav, neuznaný gólVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Prodloužení gól nenabídlo a rozhodnout musely nájezdy. Hradecký Oliver Okuliar krásně vykoupal mladoboleslavského gólmana Filipa Novotného.

Hradec Králové - Mladá Boleslav, nájezdVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Rozhodující nájezd ale zaznamenal mladoboleslavský David Bernad.

Hradec Králové - Mladá Boleslav 1:2 SN (roz. nájezd Bernad)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Mountfield Hradec Králové - BK Mladá Boleslav 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 38. Okuliar (Lalancette, Blain) - 31. Järvinen (Pyrochta), rozhodující sam. nájezd Bernad. Rozhodčí: Pražák, Pilný - Ondráček, Klouček. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Diváci: 4042.
Hradec Králové: Bartošák - Blain, Kalina, T. Pavelka, Jank, F. Pavlík, Freibergs, P. Marcel - Eberle, Miškář, R. Pavlík - Jergl, Tamáši, Okuliar - M. Chalupa, Lalancette, Perret - Jasper, Zachar, Šťastný. Trenér: T. Martinec.
Mladá Boleslav: F. Novotný - Osburn, Pyrochta, A. Čech, Jánošík, Štibingr, R. Jeřábek, Bernad - Aaltonen, Järvinen, Skalický - Lantoši, O. Roman, Malát - Šmerha, Fořt, Suchý - J. Stránský, Hradec, Dvořáček. Trenér: Kalous.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj hostí města Praha a Ostrava.