SESTŘIH: Třaskavé derby pro Pardubice, Dynamo dál kraluje extralize

Hokejisté Hradce Králové prohráli v devátém kole Tipsport extraligy s Pardubicemi 2:4. Hosté o svém vítězství rozhodli dvěma brankami v prostřední části, vítěznou trefu si připsal osm sekund před koncem druhé třetiny Tomáš Vondráček. Dynamo si udrželo vedení v tabulce, Mountfield je šestý.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

Mountfield HK, a.s. vs. HC Dynamo Pardubice - Game HighlightsVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Fanoušci čekali v ostře sledovaném derby na první branku do 17. minuty. Postaral se o ni hostující Tomáš Zohorna, který tečoval Válovo nahození mimo Bartošákův dosah.

Hradec Králové - Pardubice 0:1 (17. T. Zohorna)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Domácí fanoušci si mohli poprvé zakřičet gól v 27. minutě, kdy využil přesilovou hru Christopher Lalancett, který dorazil Blainovu střelu za záda bezmocného Willa.

Hradec Králové - Pardubice 1:1 (27. Lalancette)Video: Tipsport Extraliga / BPA

O půl minuty později přišel hodně nepříjemný moment pro jednoho z čárových rozhodčích, který musel kvůli krvavému zranění zamířit na ošetření do šaten.

Hradec Králové - Pardubice, zranění rozhodčíhoVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Dynamu vrátil vedení krátce po polovině utkání ve svém prvním zápase po zranění Martin Kaut, který precizní střelou zápěstím překonal Bartošáka.

Hradec Králové - Pardubice 1:2 (32. M. Kaut)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ještě veseleji mohlo být hostům o necelé dvě minuty později, Vondráčka však v samostatném nájezdu parádně vychytal hradecký gólman.

Hradec Králové - Pardubice, zákrok hradeckého BartošákaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Tvrdý úder pro Hradec přišel osm sekund před koncem druhé třetiny, kdy se natřikrát prosadil před brankou Tomáš Vondráček a zvýšil už na dvoubrankový rozdíl.

Hradec Králové - Pardubice 1:3 (39. Vondráček)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Domácí se do zápasu vrátili díky přesilové hře, když ve 44. minutě prostřelil od modré čáry vše, co mu stálo v cestě, Jeremie Blain, a snížil na jednobrankový rozdíl.

Hradec Králové - Pardubice 2:3 (44. Blain)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Domácí se pokusili o vyrovnání v power play, definitivní úder však přišel vzápětí. David Cienciala se trefil od vlastní modré čáry do prázdné branky a uzavřel skóre na konečných 4:2 pro Dynamo.

Hradec Králové - Pardubice 2:4 (59. Cienciala)Video: Tipsport Extraliga / BPA

9. kolo hokejové extraligy:
Mountfield Hradec Králové - HC Dynamo Pardubice 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 27. Lalancette (Blain, T. Pavelka), 44. Blain (T. Pavelka) - 17. T. Zohorna (Vála, R. Kousal), 32. M. Kaut (Cienciala), 40. Vondráček (Hrádek, Mandát), 59. Cienciala. Rozhodčí: Šír, J. Ondráček - Rampír, Bohuněk. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0. Diváci: 6533.
Hradec Králové: P. Bartošák - Blain, Jank, F. Pavlík, Kalina, Freibergs, T. Pavelka, P. Marcel - Šťastný, Pilař, R. Pavlík - Jasper, Tamáši, Okuliar - Jergl, Lalancette, Perret - A. Novotný, P. Moravec, Chalupa. Trenér: T. Martinec.
Pardubice: Will - Čerešňák, D. Musil, Bučko, T. Dvořák, J. Kolář, Vála, Hrádek - Hyka, L. Sedlák, Říčka - Radil, T. Zohorna, R. Kousal - Paulovič, Cienciala, M. Kaut - Vondráček, Poulíček, Mandát. Trenér: Varaďa.