Dynamo ovládlo derby! Třinec měl nabito, Sparta selhala, výhru Kladna zařídil Smoleňák

Hokejisté Plzně se po šesti duelech dočkali vítězství v extraligovém utkání. Západočeši na domácím ledě vyhráli nad Vítkovicemi a stačil jim k tomu jediný gól. Ten zaznamenal ve 48. minutě Dujsík, čisté konto vychytal Pavlát. Sparta na domácím ledě propadla s Libercem, když prohrála 1:4. Bílí Tygři slaví třetí vítězství v řadě. Kladno získalo důležité body na ledě Mladé Boleslavi za výhru 4:3., dvěma trefami se blýskl zkušený Rytíř Radek Smoleňák. Třinec na vlastním stadionu bez problémů přehrál Energii 5:1. Až v prodloužení urvala výhru 3:2 Kometa v utkání s Olomoucí. Na plný bodový zisk dosáhl i Litvínov, jenž vyhrál nad Motorem těsně 4:3. Vyhecované derby v Hradci Králové ovládlo po výsledku 4:2 pardubické Dynamo a vrátilo se do čela tabulky. Všechny gólové akce, video momenty, sestřihy a podrobné reportáže naleznete na webu Sport.cz.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

Hradec Králové - Pardubice 2:4 (59. Cienciala)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Plzeň nastoupila do duelu s Vítkovicemi pod tlakem povinnosti bodovat. Výsledkově to byla ze strany Západočechů v posledních kolech velká bída a klubové vedení se netajilo tím, že pokud nepřijde zlepšení, sáhne ke změnám.

Po úvodních dvou bezbrankových třetinách se ve 48. minutě prosadil jako jediný obránce Tomáš Dujsík. V souboji trápících se týmů to byl gól vítězný. Domácí brankář Dominik Pavlát si díky 31 zákrokům připsal první čisté konto v sezoně. Ostravané zaznamenali šestou prohru z posledních sedmi duelů.

SESTŘIH: HC Škoda Plzeň vs. HC Vítkovice Ridera 1:0

Bílí tygři se pomalu ale jistě oklepávají z pomalého startu, kdy prohráli ve třech z úvodních čtyřech kol. Ukazují, že dokážou i favority velmi potrápit. Ne nadarmo porazili po Pardubicích také České Budějovice a nyní skvělou fazonu potvrdili i v hlavním městě na ledě Sparty. Pražané sice našli odpověď na první trefu libereckého Ivana, ale od druhé třetiny už přesně stříleli jen Severočeši. Z hlavního města si tak Tygři odvážejí plný bodový zisk za výhru 4:1. Tu pečetil gólem do prázdné branky Filippi.

SESTŘIH: HC Sparta Praha vs. Bílí Tygři Liberec 1:4Video: Tipsport Extraliga / BPA

Zajímavé klání bylo k vidění v Třinci, kde se představila karlovarská Energie. Tým Davida Bruka byl po osmi kolech o příčku před Oceláři, ale mistři duel jednoznačně ovládli. Obhájce titulu vedl už ve 36. minutě o tři góly, poslední dva zápasy vyhrál se skóre 9:2. O branky Ocelářů se postaralo pět různých střelů. Skóre otevřel Marko Daňo a na vyrovnání Dávida Grígera odpověděli Miloš Roman, Andrej Nestrašil, Martin Růžička a Viliam Čacho. Tři asistence si připsal Daniel Voženílek.

SESTŘIH: HC Oceláři Třinec vs. HC Energie Karlovy Vary 5:1Video: Tipsport Extraliga / BPA

Mladá Boleslav na vlastním ledě nestačila na Kladno. Rytíři sice v závěrečné dvacetiminutovce přišli o náskok, ale prodloužená se nekonala. První plný bodový zisk v sezoně zařídil hostům zkušený Radek Smoleňák, autor dvou branek.

SESTŘIH: BK Mladá Boleslav vs. Rytíři Kladno 3:4Video: Tipsport Extraliga / BPA

Litvínov zdolal České Budějovice 4:3 a natáhl svou vítěznou sérii už na osm zápasů. Severočeši uspěli i díky dvougólovému náskoku z první třetiny, který střelecky zařídil Lukáš Válek. Stoprocentní bilanci v domácím prostředí výrazně pomohl udržet také další útočník Liam Kirk, autor tří asistencí..

SESTŘIH: HC Litvínov vs. HC Motor České Budějovice 4:3Video: Tipsport Extraliga / BPA

V Brně začaly padat góly až ve druhé dvacetiminutovce. Kometa vedla zásluhou Zbořila, ale hosté z Hané dokázali ve třetí části hry skóre otočit. V 54. minutě však manko domácích vymazal Gazda a poslal duel do prodloužení. Tam v přesilovce přetlačil definitivně skóre na stranu Komety Ščotka. Kometa vyhrála čtvrtý z posledních pěti zápasů.

SESTŘIH: HC Kometa Brno vs. HC Olomouc 3:2 ppVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Deváté kolo uzavřelo v neděli večer východočeské derby. Navrch v něm mělo výsledkově od úvodu pardubické Dynamo. Vyhecovaný zápas Hradec v závěrečné dvacetiminutovce zdramatizoval, když snížil na 2:3. Cienciala ale trefou do odkryté klece pečetil výhru favorita.

Mountfield HK, a.s. vs. HC Dynamo Pardubice - Game HighlightsVideo: Tipsport Extraliga / BPA

9. kolo hokejové Tipsport extraligy
Plzeň - Vítkovice 1:0
Branka: 48. Dujsík.
Mladá Boleslav - Kladno 3:4
Branky: 6. Aaltonen, 27. Pyrochta, 51. Osburn - 10. Melka, 14. Tralmaks, 24. a 58. Smoleňák
Sparta - Liberec 1:4
Branky: 17. Kempný - 4. Ivan, 30. Melancon, 45. Najman, 58. Filippi.
Brno - Olomouc 3:2 v prodloužení
Branky: 37. Zbořil, 54. Gazda, 64. Ščotka - 39. Kucsera, 49. Kunc.
Třinec - Karlovy Vary 5:1
Branky: 2. Daňo. 7. Roman, 25. Nestrašil, 36. M. Růžička, 47. Čacho -. 7. Gríger.
Litvínov - České Budějovice 4:3
Branky: 6. a 17. Válek, 27. Hlava, 34. O. Kaše - 26. Hovorka, 34. Ordoš, 41. Gulaš.
Hradec Králové - Pardubice 2:4
Branky: 27. Lalancette, 44. Blain - 17. T. Zohorna, 32. Kaut, 40. Vondráček, 59. Cienciala.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.