SESTŘIH: Hradec zdolal Plzeň

Hokejisté Hradce Králové v 51. kole extraligy zvítězili na domácím ledě 3:1 nad Plzní a posunuli se na 8. místo zajišťující výhodu domácího prostředí na startu předkola play off. Škoda ztratila čtvrté utkání v řadě, domácí naopak zabrali po třech porážkách.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: Mountfield HK vs. HC Škoda Plzeň 3:1Video: Tipsport Extraliga / BPA

V úvodu se zranil plzeňský Holešínský, který při souboji u mantinelu nepříjemně vrazil do hrazení.

Hradec Králové - Plzeň, zranění hostujícího HolešinskéhoVideo: Tipsport Extraliga / BPA

V 15. minutě mohl otevřít skóre domácí Estephan, ale hostující Klouček včas zasáhl.

Hradec Králové - Plzeň, šance domácího EstephanaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

V 18. minutě se domácí Hradec dočkal. Okuliar šikovně našel zcela volného Kevina Klímu, který už bez problému zasunul puk za Kloučka.

Hradec Králové - Plzeň 1:0 (17. Kev. Klíma)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Na začátku druhé třetiny mohl zvýšit hradecký Okuliar.

Hradec Králové - Plzeň, šance domácího OkuliaraVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 25. minutě se do slibné šance dostal hradecký Jergl a ač byl tísněn, ke střele se dostal.

Hradec Králové - Plzeň, šance hradeckého JerglaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Hosté se dočkali až ve třetí třetině. Na 1:1 vyrovnával Pour.

Hradec Králové - Plzeň 1:1 (43. Pour)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Po velké chybě v rozehrávce se prosadil hradecký Pavlík, domácí vedli 2:1.

Hradec Králové - Plzeň 2:1 (48. Pavlík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Na konečných 3:1 zvýšil Okuliar.

Hradec Králové - Plzeň 3:1 (60. Okuliar)Video: Tipsport Extraliga / BPA

51. kolo hokejové extraligy:
Mountfield Hradec Králové - HC Škoda Plzeň 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 17. Kevin Klíma (Okuliar, McCormack), 48. R. Pavlík, 60. Okuliar - 43. Pour (Malák). Rozhodčí: Mejzlík, Květoň - Hynek, Dědek. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváci: 4173.
Hradec Králové: Pařík - Blain, Freibergs, Pláněk, T. Pavelka, McCormack, Pilař, Marcel - Jasper, Tamáši, Perret - Jergl, Kevin Klíma, Okuliar - Šťastný, Estephan, Eberle - Miškář, Lalancette, R. Pavlík. Trenér: T. Martinec.
Plzeň: Klouček - Zámorský, Laakso, Bučko, Malák, Dujsík, Kvasnička - Schleiss, Mertl, Holešinský - Rekonen, Jansa, Šiler - Indrák, Benák, Pour - Matýs, Soukup, P. Straka. Trenér: Kořínek.