SESTŘIH: Vítkovice se dočkaly pomsty. Výhru zařídila nová posila

Po dvou porážkách ve vzájemných duelech se Vítkovice konečně dočkaly. V repríze loňské semifinálové série play off dokázali Ostravané uspět na ledě Hradce Králové. Vítězství 4:3 po samostatných zařídila nová posila Rihards Bukarts.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: Mountfield HK vs. HC Vitkovice Ridera 3:4 snVideo: Tipsport Extraliga / BPA

V repríze semifinále loňského play off poslal Vítkovice do vedení Kalus.

Hradec Králové - Vítkovice 0:1 (5. Kalus)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ovšem náskok hostům vydržel pouze 36 sekund. Za Hradec se prosadil Eberle.

Hradec Králové - Vítkovice 1:1 (6. Eberle)Video: Tipsport Extraliga / BPA

35 sekund před koncem úvodní dvacetiminutovky rozjásal domácí fanoušky Tamáši a poslal Mountfield do vedení.

Hradec Králové - Vítkovice 2:1 (20. Tamáši)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Vítkovice měly vynikající nástup do závěrečné třetiny, když již po 59 sekundách využil přesilovku Barinka a srovnal krok.

Hradec Králové - Vítkovice 2:2 (41. Barinka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Jenže radost z vyrovnání nevydržela Ostravanům příliš dlouho. Ve 48. minutě zajistil Hradci vedení Šťastný.

Hradec Králové - Vítkovice 3:2 (48. Šťastný)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Svěřenci kouče Trnky se v závěru odhodlali ke hře bez brankáře a tento tah se jim vyplatil. V 59. minutě poslal zápas do prodloužení Auvitu.

Hradec Králové - Vítkovice 3:3 (59. Auvitu)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Prodloužení rozhodnutí nepřineslo, a tak musely o vítězi rozhodnout samostatné nájezdy. Ve čtvrté sérii vystřelil Vítkovicím bod navíc Rihards Bukarts.

Hradec Králové - Vítkovice 3:4 sn (rozh. nájezd Rihards Bukarts)Video: Tipsport Extraliga / BPA

39. kolo hokejové extraligy:
Mountfield Hradec Králové - HC Vítkovice Ridera 3:4 po sam. nájezdech (2:1, 0:0, 1:2 - 0:0)
Branky a nahrávky: 6. Eberle (Estephan, Šťastný), 20. Tamáši (Perret), 48. Šťastný (Jank) - 5. M. Kalus (Rihards Bukarts, Percy), 41. Barinka (Chlán, Lakatoš), 59. Auvitu (Chlán, Percy), rozhodující sam. nájezd Rihards Bukarts. Rozhodčí: Jeřábek, Jaroš - Ondráček, J. Svoboda. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Diváci: 3224.
Hradec Králové: Laurikainen - Blain, Kalina, Pláněk, T. Pavelka, Freibergs, Jank, Pilař - Okuliar, Tamáši, Perret - Jergl, Miškář, R. Pavlík - Eberle, Estephan, Šťastný - Jasper, Zachar, A. Novotný. Trenér: T. Martinec.
Vítkovice: Klimeš - Grman, Percy, L. Kovář, Mikuš, R. Jeřábek, Auvitu, Prčík - Lakatoš, Chlán, Fridrich - Barinka, Krieger, Roberts Bukarts - Rihards Bukarts, Claireaux, M. Kalus - Vondráček, T. Šoustal, Peterek. Trenér: Trnka.