SESTŘIH: Vary náskok Hradce dotáhnout nedokázaly

Hokejisté Hradce Králové zvítězili ve 20. kole extraligy na ledě Karlových Varů 4:3.  Východočeši vyhráli na ledě Energie posedmé za sebou, všechny čtyři góly hostů padly ve druhé třetině.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Energie Karlovy Vary vs. Mountfield HK 3:4Video: Tipsport Extraliga / BPA

V 16. minutě od modré tvrdě pálil karlovarský obránce Stříteský, na Bartošáka si ale nepřišel. Před hradeckým gólmanem se pak utvořila menší strkanice, sudí ale nikoho nevyloučili.

Karlovy Vary - Hradec Králové, střela Matěje StříteskéhoVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Až druhá třetina ve Varech nabídla gól. Krátce po přestávce se prosadil hradecký útočník Okuliar, který po přihrávce Pavlíka zakončoval do odkryté sítě.

Karlovy Vary - Hradec Králové 0:1 (21. Okuliar)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 26. minutě bylo srovnáno. Bartošáka nadvakrát překonal karlovarský útočník Ondřej Procházka.

Karlovy Vary - Hradec Králové 1:1 (26. O. Procházka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Hosté si ve 29. minutě vzali vedení zpět zásluhou Estephana, jehož rána z mezikruží vymetla horní roh Frodlovy svatyně.

Karlovy Vary - Hradec Králové 1:2 (29. Estephan)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A o chvíli později Hradec odskočil na rozdíl dvou branek, když z hranice brankoviště dorazil puk do brány Miškář.

Karlovy Vary - Hradec Králové 1:3 (30. Miškář)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Jenže ani to nebylo vše. Po gólu na 4:1 z čepele Pavelky byla karlovarská obrana zralá na ručník.

Karlovy Vary - Hradec Králové 1:4 (31. Pavelka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Nástup do třetí třetiny vyšel domácím. Po 57 vteřinách hry nachytal Mikyska střelou od levého mantinelu na bližší tyč Bartošáka.

Karlovy Vary - Hradec Králové 2:4 (41. Mikyska)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A Energie byla najednou při chuti. Parádní přesilovkový ťukes zakončil milimetrově přesnou ranou pod víko Jiskra a Mountfiedl už měl k dobru jen jednobrankový náskok.

Karlovy Vary - Hradec Králové 3:4 (49. Jiskra)Video: Tipsport Extraliga / BPA

20. kolo hokejové extraligy:
HC Energie Karlovy Vary - Mountfield Hradec Králové 3:4 (0:0, 1:4, 2:0)
Branky a nahrávky: 26. O. Procházka (Gríger), 41. Mikyska, 49. Jiskra (Rachůnek, Gríger) - 21. Okuliar (F. Pavlík, Jasper), 29. Estephan (Perret), 30. Miškář, 31. Pavelka (Lalancette). Rozhodčí: Jaroš, Šindel - Gerát, Špůr. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. Diváci: 3519.
Karlovy Vary: Frodl (41. Habal) - Huttula, Plutnar, Stříteský, Mikyska, Dlapa, Havlín - O. Beránek, Černoch, Hladonik - O. Procházka, Gríger, Rachůnek - Koffer, Jiskra, Redlich - Záhejský, R. Přikryl, Kofroň. Trenér: Bruk.
Hradec Králové: Bartošák - Blain, Jank, F. Pavlík, Kalina, Freibergs, Pavelka, Marcel - Eberle, Miškář, R. Pavlík - Jasper, Estephan, Okuliar - Chalupa, Lalancette, Perret - A. Novotný, Pilař, Šťastný. Trenér: T. Martinec.