SESTŘIH: Vary i bez devíti hráčů srazily v derby Litvínov

Karlovy Vary trápí rozsáhlá marodka. Západočechům chybí hned devět hráčů základní sestavy, a tak sáhli do partnerského Sokolova i do své mládeže. Extraligový debut si ve 34. kole odbyl teprve 16letý Vojtěch Čihař. Energie i v okleštěné sestavě zvládla také druhé podkrušnohorské derby v tomto týdnu. Litvínov porazila 2:1 po prodloužení.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Energie Karlovy Vary vs. HC Verva Litvínov 2:1 ppVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Karlovy Vary měly na mistrovství světa dvacítek čtyři své odchovance. Dominik Rymon s Robinem Sapouškem, který bronzový turnaj nedohrál kvůli zranění ruky, pak zavítali do svého rodného města na zápas s Litvínovem, kde jim domácí Energie předala dárkové koše a celý stadion jim za povedený šampionát aplaudoval.

Karlovy Vary – Litvínov, ocenění bronzových odchovanců z MS U20Video: Tipsport Extraliga / BPA

Úvod utkání patřil Energii. Karlovarští se i přes rozsáhlou marodku ujali vedení. V 7. minutě se z pravého kruhu parádně trefil Daniel Kružík.

Karlovy Vary – Litvínov 1:0 (7. Kružík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Když už se zdálo, že do kabin půjdou spokojenější domácí, Litvínov přispěchal s odpovědí. Střela Nicolase Hlavy sice pouze orazítkovala tyčku, ale k dorážce se jako první dostal Liam Kirk a překonal Frodla.

Karlovy Vary – Litvínov 1:1 (20. Kirk)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Druhá ani třetí třetina žádný gól nenabídla, a tak se šlo do prodloužení. V něm se radovali domácí. Filip Koffer šikovně tečoval nahození Bartejse a Zajíček nestačil zareagovat. Energie tak v podkrušnohorském derby bere bod navíc a zdolala Vervu i podruhé v tomto týdnu.

Karlovy Vary – Litvínov 2:1 pp (63. Koffer)Video: Tipsport Extraliga / BPA

34. kolo hokejové extraligy:
HC Energie Karlovy Vary – HC Verva Litvínov 2:1 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 – 1:0)
Branky a nahrávky: 7. Kružík (Koffer, M. Rohan), 63. Koffer (Bartejs, Kofroň) – 20. Kirk (Hlava). Rozhodčí: Pilný, Květoň – Hynek, Klouček. Vyloučení: 1:2. Bez využití. Diváci: 4861
Karlovy Vary: Frodl – Huttula, Plutnar, Stříteský, M. Rohan, Bartejs, A. Rulík,Tureček – Kangasniemi, Černoch, Jiskra – O. Procházka, Kofroň, T. Redlich – Kružík, R. Přikryl, Koffer – Bernovský, Kverka, Čihař. Trenér: Bruk
Litvínov: Zajíček – D. Zeman, Baránek, Jaks, Zile, Demel, Czuczman, Šalda – Koblasa, Slavík, A. Kudrna – O. Kaše, D. Kaše, Hlava – Abdul, Kirk, T. Urban – Havelka, Jurčík, Zygmunt. Trenér: Mlejnek