SESTŘIH: Jednoznačná záležitost ve Varech, Gríger vstřelil hattrick

Hokejisté Karlových Varů mají nového hrdinu. Útočník Dávid Gríger vstřelil v zápase s Plzní hattrick a dovedl Energii k vítězství 4:1, domácí bodovali naplno po šesti kolech.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Energie Karlovy Vary vs. HC Škoda Plzeň 4:1Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Útočník Karlových Varů Dávid Gríger využil ve druhé minutě přesilovku, když se nejlépe zorientoval v předbrankovém prostoru a pohotově dorazil střelu Ondřeje Procházky, domácí vedli 1:0.

Karlovy Vary – Plzeň 1:0 (2. Gríger)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Kapitán Energie Jiří Černoch byl nepříjemně zasažen pukem.

Karlovy Vary – Plzeň, zranění karlovarského ČernochaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Dávid Gríger vstřelil svůj druhý gól v zápase, rychlou kličkou si vychutnal brankáře Plzně Samuela Hlavaje, Karlovy Vary ve 26. minutě zvýšily na 2:0.

Karlovy Vary – Plzeň 2:0 (26. Gríger)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Petr Zámorský se tvrdě srazil s Ondřejem Beránkem.

Karlovy Vary – Plzeň, srážka plzeňského Zámorského s domácím BeránkemVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Na konci přesilovkové kombinace dostal puk Jakub Pour, který svou dělovku z první prostřelil vše, co mu stálo v cestě, ve 39. minutě snížil na 1:2.

Karlovy Vary – Plzeň 2:1 (39. Pour)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Dávid Gríger na tohle utkání dlouho nezapomene, povedlo se mu vsítit hattrick. Třetí branku v zápase zapsal po šikovné teči Procházkovi přihrávky, Vary ve 39. minutě navýšily na 3:1.

Karlovy Vary – Plzeň 3:1 (39. Gríger)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Karlovarský útočník Daniel Kružík mohl v samostatném úniku zvýšit náskok Energie, Hlavaj ho však vychytal.

Karlovy Vary – Plzeň, šance karlovarského KružíkaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Útočník Energie Ondřej Beránek uzavřel střelou do prázdné na konečných 4:1.

Karlovy Vary – Plzeň 4:1 (59. Beránek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

30. kolo hokejové extraligy:
HC Energie Karlovy Vary – HC Škoda Plzeň 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 2. Gríger (O. Procházka, Kangasniemi), 26. Gríger (Kangasniemi), 39. Gríger (O. Procházka), 59. O. Beránek (Redlich) – 39. Pour (Laakso, Holešinský). Rozhodčí: Jaroš, Květoň – Lhotský, Gerát. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Diváci: 5576
Karlovy Vary: Frodl – Huttula, Plutnar, Stříteský, Rohan, Bartejs, Pulpán, A. Rulík – Kangasniemi, Gríger, O. Procházka – O. Beránek, Černoch, Hladonik – Kružík, Jiskra, Redlich – Kofroň, R. Přikryl, Koffer. Trenér: Bruk
Plzeň: Hlavaj – Zámorský, Malák, Dujsík, Laakso, Kvasnička, Piskáček, Houdek – Rekonen, Lev, Pour – Matys, Indrák, Söderlund – Schleiss, Jansa, Holešinský – Straka, Hrabík. Trenér: Kořínek