SESTŘIH: Kometa zastavila sérii porážek, Kladnu nepomohly ani Jágrovy asistence

Brněnská Kometa zastavila sérii pěti porážek, když díky gólu Marka Ďalogy v prodloužení zvítězila nad Kladnem 5:4. Domácím Rytířům k vítězství nepomohly ani dvě asistence Jaromíra Jágra.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: Rytíři Kladno vs. HC Kometa Brno 4:5 ppVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Kometa se radovala z vedení na Kladně už po 24 sekundách hry. Gól Lukáše Cingeľa musel po trenérské výzvě domácích potvrdit až videorozhodčí. Při zákroku proti střele Cingeľa se zranil kladenský gólman Brízgala a v brankovišti ho tak krátce po začátku zápasu nahradil Bow.

Kladno - Brno 0:1 (1. Cingeľ)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Kladno sahalo po vyrovnání v 11. minutě. Po buly se ke střele dostal Smoleňák, jenže trefil pouze vzdálenější tyčku.

Kladno - Brno, tyčka Radka SmoleňákaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Kladno zvládlo na úvod druhé třetiny rychlý obrat. Nejprve v přesilovce srovnal Deven Sideroff.

Kladno - Brno 1:1 (24. Sideroff)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A ani ne za dvě minuty poslal Rytíře do vedení po asistenci Jaromíra Jágra Jake Dotchin.

Kladno - Brno 2:1 (25. Dotchin)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Stejný hráč pak ve 27. minutě využil další přesilovku a zvýšil už na 3:1. Ke střídání gólmanů tentokrát sáhla už i Kometa.

Kladno - Brno 3:1 (27. Dotchin)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Domácí se ale dlouho z náskoku neradovali. I hosté totiž využili přesilovku, když se z pravého kruhu prosadil Jakub Flek.

Kladno - Brno 3:2 (35. Flek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Už o 14 sekund později bylo srovnáno, protože Bow nedokázal zareagovat na přihrávku zpoza branky a nezastavil střelu Petra Kratochvíla.

Kladno - Brno 3:3 (35. Kratochvíl)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve třetí třetině mohlo jít znovu do vedení Brno. Jenže Flekovu střelu zblízka zastavila horní tyč.

Kladno - Brno, tyčka Jakuba FlekaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Vedení na svoji stranu strhlo znovu Kladno, když po Jágrově přihrávce využil přesilovku Richard Jarůšek.

Kladno - Brno 4:3 (56. Jarůšek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Jenže ani tentokrát Rytíři neudrželi vedení moc dlouho. Kometa využila výhodu při faulu domácích, když po gazdově pasu před bránou srovnal Stephen Moses.

Kladno - Brno 4:4 (57. Moses)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Zápas tak dospěl až do prodloužení, v němž rozhodl o výhře Komety po úniku Marek Ďaloga.

Kladno - Brno 4:5 pp (64. Ďaloga)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Rytíři Kladno - HC Kometa Brno 4:5 v prodl. (0:1, 3:2, 1:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 24. Sideroff (Ticháček, Pytlík), 25. Dotchin (Jarůšek, Jágr), 27. Dotchin (Kusý), 56. Jarůšek (Jágr, M. Procházka) - 1. Cingel (Ščotka, L. Kaňák), 35. Flek (Ščotka), 35. Kratochvíl (Marcinko), 57. Moses (Gazda, K. Pospíšil), 64. Ďaloga (Marcinko, Š. Lukeš). Rozhodčí: Hradil, Sýkora - Hynek, Špůr. Vyloučení: 2:4. Využití: 3:1. Diváci: 4683.
Kladno: Brízgala (1. Bow) - Dotchin, T. Hejda, Ticháček, Martenet, Veber, Slováček - Kusý, Tralmaks, Sideroff - Jágr, Pytlík, Jarůšek - M. Procházka, Melka, Smoleňák - O. Bláha, Fronk, Babka. Trenér: O. Vejvoda ml.
Brno: Jekel (27. Š. Lukeš) - Ščotka, L. Kaňák, Holland, Kučeřík, Gazda, Ďaloga - Flek, Cingel, Zaťovič - Kratochvíl, Marcinko, K. Pospíšil - Moses, Kollár, J. Kos - A. Zbořil, Holík, Okál. Trenér: Modrý.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.