SESTŘIH: Tři body Motoru vystřelil Gulaš, Rytíře vynuloval Hrachovina

Hokejisté Kladna zapsali osmou porážku v řadě. V duelu 38. kola extraligy doma podlehli Českým Budějovicím jasně 0:3, když ze 27 střel nedokázali ani jednou překonat Dominika Hrachovinu. Na straně Motoru se zaskvěl také kapitán Milan Gulaš, jenž zařídil první dvě trefy Jihočechů.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: Rytíři Kladno vs. Banes Motor České Budějovice 0:3Video: Tipsport Extraliga / BPA

Aktivnější v první třetině byl Motor. Hosté se dostali k několika příležitostem, skvěle však chytal lotyšský brankář Mareks Mitens, který prožil debut v kladenském dresu. Při závaru ve 13. minutě mu výrazně pomohla i defenziva, která zblokovala střely Gulašiho nebo Ordoše.

Kladno – České Budějovice, šance Českých BudějovicVideo: Tipsport Extraliga / BPA

V polovině utkání už však Mitens kapituloval. V českobudějovické přesilovce se z dorážky z ostrého úhlu prosadil Milan Gulaš, jenž propálil přesunujícího se lotyšského gólmana.

Kladno – České Budějovice 0:1 (30. Gulaš)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Kladenské ambice dostaly druhou ránu v 43. minutě a opět se o ni postarala hvězda Motoru Milan Gulaš, který zvýšil na dvoubrankový rozdíl.

Kladno – České Budějovice 0:2 (44. Gulaš)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Uběhlo pouhých sedmdesát sekund a na 3:0 pro Jihočechy zvýšil Hovorka.

Kladno – České Budějovice 0:3 (45. Hovorka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Nepříjemný moment pro hostujícího gólmana přinesla 50. minuta, kdy do Hrachoviny ostře zajel americký bek ve službách Středočechů Martenet.

Kladno – České Budějovice, faul na HrachovinuVideo: Tipsport Extraliga / BPA

České Budějovice ale závěr utkání zvládly a pohlídaly si náskok 3:0.

38. kolo hokejové extraligy:
Rytíři Kladno – Banes Motor České Budějovice 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 30. Gulaš (Kondelík, Harris), 44. Gulaš (Kondelík), 45. Hovorka (F. Přikryl, Valský). Rozhodčí: Sýkora, Jaroš – Lhotský, Zíka. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Diváci: 2613
Kladno: Mitens – Ticháček, T. Hejda, Slováček, Nemčík, Martenet, Veber – Tralmaks, Klepiš, Kusý – M. Procházka, Melka, Smoleňák – O. Bláha, Babka, Sideroff – Jágr, Jarůšek, Frolík. Trenér: Vejvoda
České Budějovice: Hrachovina – Vráblík, Štencel, Kachyňa, M. Doudera, Hovorka, Gulaši, Pýcha – Gulaš, Kondelík, Ordoš – Kubík, Harris, M. Beránek - Valský, Vopelka, F. Přikryl – Koláček, Toman, Chlubna. Trenér: Čihák