Pardubice předvedly parádní obrat! Kometa si otevřela střelnici, slaví i Sparta a Plzeň

Hokejisté Pardubic předvedli ve 37. kole extraligy neuvěřitelný obrat, když na ledě karlovarské Energie smazali tříbrankové manko a v prvním duelu pod novým koučem Markem Zadinou zvítězili 4:3 v prodloužení. Stejným výsledkem přehrál mistrovský Třinec České Budějovice. Kometa si otevřela střelnici, Vítkovice deklasovala 7:1. Sparta přetlačila Hradec Králové 3:2 po samostatných nájezdech. V nich uspěla i Plzeň proti Mladé Boleslavi (2:1). Kladno padlo posedmé v řadě, v Litvínově Rytíři prohráli 3:4. Liberec skolil Olomouc 5:2.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

Karlovy Vary – Pardubice, Marek Zadina poprvé v roli hlavního trenéra hostůVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Po velkém třesku, který se v Pardubicích odehrál v posledních hodinách, to s Východočechy na ledě Karlových Varů dlouho nevypadalo dobře. Když ve 42. minutě poslal Vít Jiskra Energii do vedení 3:0, na Dynamo by si zřejmě vsadil málokdo.

O pět minut později ovšem jiskřičku naděje vykřesal Jan Košťálek, v 51. minutě vrátil Pardubice definitivně do hry Matej Paulovič a pět minut před koncem smazal karlovarské vedení Tomáš Dvořák. V prodloužení poté z přesilovky dokonal obrat Martin Kaut a zařídil úspěšnou premiéru kouče Zadiny.

37. kolo: Karlovy Vary - Pardubice

Kometa proti semifinalistovi Ligy mistrů potvrdila vynikající formu. Brňané zvítězili počtvrté v řadě. O drtivé výhře 7:1 rozhodli během prostřední části, kdy Ostravany zničili čtyřmi trefami. Dvě branky zaznamenal reprezentační útočník Jakub Flek. Kometa se díky zisku tří bodů posunula na šestou příčku, Vítkovice zůstávají dvanácté.

37. kolo: Brno - Vítkovice

Sparta se vypořádala s velkou marodkou a i přes sedm absencí uspěla v Hradci. Mountfield sice zásluhou Olivera Okuliara smazal dvougólovou ztrátu, ale v nájezdech rozhodl o bonusovém bodu pro Pražany nájezdový specialista Pavel Kousal. Svěřenci trenéra Pavla Grosse tak udrželi první příčku, Hradec je osmý.

37. kolo: Hradec Králové - Sparta

Mladá Boleslav se středeční výhrou v Hradci Králové odlepila ze dna tabulky, ale další krok k odvrácení účasti v baráži se Bruslařům udělat nepodařilo. Plzni doma podlehli 1:2 po samostatných nájezdech. Škodovku dovedl k úspěchu vynikajícím výkonem gólman Dominik Pavlát, jenž kryl 41 střel domácích.

37. kolo: Mladá Boleslav - Plzeň

Čtvrtý Litvínov se po porážkách na Spartě a v Brně vrátil na Stadion Ivana Hlinky, kde se mu daří. Verva potvrdila pozici nejlepšího týmu na domácím ledě v extralize a Kladno přehrála 4:3. Výhru Severočechů režíroval dvougólový Nicolas Hlava. Kladno padlo posedmé v řadě a zůstává poslední.

37. kolo: Litvínov - Kladno

Mistrovský Třinec prožil šok, když v úvodním dějství přes výraznou střeleckou převahu (18:6) ztrácel již dvě branky. V prostřední dvacetiminutovce však Oceláři předvedli velký obrat, ale na výhru v základní hrací době to nestačilo. Za Motor se podruhé v zápase prosadil Adam Kubík a poslal duel do prodloužení. V něm rozhodl bleskově Martin Růžička a zařídil třinecké vítězství 4:3.

37. kolo: Třinec - České Budějovice

Olomouc měla v Home Credit Aréně nástup z říše snů. Již po 54 sekundách vedli Hanáci o dvě branky, ale Liberec nesložil zbraně a utkání otočil. Tomáš Filippi zapsal bilanci 1+1 a dovedl Bílé Tygry k výhře 5:2.

37. kolo: Liberec - Olomouc