SESTŘIH: Další porážka Kladna. Jágr „děkoval“ rozhodčím

Smolný duel prožili hokejisté Kladna. Ve 34. kole extraligy podlehli Hradci Králové 1:2 v prodloužení, přestože v zápase vedli. Následně jim nebyla uznána branka na 2:0, což ironickým potleskem ocenil i Jaromír Jágr. Rytíři ztratili čtvrté utkání v řadě, naopak hosté bodovali potřetí za sebou.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: Rytíři Kladno vs. Mountfield HK 1:2 ppVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Už po dvou minutách šlo Kladno do vedení z první šance. Deven Sideroff se z pravé strany proháčkoval před branku a bekhendem zasunul kotouč mezi Lukášovy betony.

Kladno – Hradec Králové 1:0 (3. Sideroff)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 22. minutě rozjásal kladenské fanoušky Václav Veber, jenže rozhodčí po konzultaci u videa branku neuznali kvůli tomu, že krátce předtím projíždějící Procházka brnkl v brankovišti o Lukášovu lapačku. Verdikt sudích velice nelibě nesl hrající majitel Rytířů Jaromír Jágr. Rozhodčí „odměnil“ ironickým potleskem.

Kladno – Hradec Králové, neuznaný gól domácíchVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 32. minutě se dočkali konečně i hosté. Bombu Tomáše Pavelky v početní výhodě Bow přes clonícího Okuliara vůbec neviděl a poprvé kapituloval.

Kladno – Hradec Králové 1:1 (32. Pavelka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Vyrovnaný duel dospěl až do prodloužení. V něm po 80 sekundách rozhodl z přečíslení dva na jednoho Christophe Lalancette a vystřelil Hradci bod navíc.

Kladno – Hradec Králové 1:2 pp (62. Lalancette)Video: Tipsport Extraliga / BPA

34. kolo hokejové extraligy:
Rytíři Kladno – Mountfield Hradec Králové 1:2 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 – 0:1)
Branky a nahrávky: 3. Sideroff (O. Bláha, Ticháček) – 32. T. Pavelka (Jergl), 62. Lalancette. Rozhodčí: Mrkva, Úlehla – Zíka, Šimánek. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. Diváci: 2289
Kladno: Bow – T. Hejda, Ticháček, Slováček, Veber, Martenet, T. Voráček – Kusý, Klepiš, Tralmaks – M. Procházka, Melka, Smoleňák – Jágr, Pytlík, Jarůšek - O. Bláha, Babka Sideroff. Trenér: O. Vejvoda ml.
Hradec Králové: Lukáš – Blain, Kalina, Pláněk, T. Pavelka, Freibergs, Jank – Estephan, Miškář, Šťastný – Jasper, Tamáši, Perret – Jergl, Lalancette, Okuliar – Eberle, Pilař, Zachar – M. Chalupa. Trenér: T. Martinec