SESTŘIH: Boleslav přetlačila Rytíře a odsunula je na poslední příčku

V duelu přímých soupeřů ze suterénu extraligové tabulky uspěla ve 22. kole Mladá Boleslav. Na Kladně zvítězila 3:2 po samostatných nájezdech. Bod navíc vystřelil Bruslařům Róbert Lantoši. Boleslav tak unikla z poslední příčky, kam odsunula právě kladenské Rytíře.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: Rytíři Kladno vs. BK Mladá Boleslav 2:3 snVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Ještě před úvodním buly byl do Síně slávy kladenského hokeje uveden legendární obránce Tomáš Kaberle.

Kladno - Mladá Boleslav, Tomáš Kaberle uveden do kladenské síně slávyVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Skóre otevřel v 11. minutě z přesilovky Smoleňák a získal Rytířům vedení.

Kladno - Mladá Boleslav 1:0 (11. Smoleňák)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Hubený náskok drželi domácí až do 28. minutě, v té ale Järvinen z přesilovky překonal Brízgalu a vyrovnal.

Kladno - Mladá Boleslav 1:1 (28. Järvinen)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Radost z vyrovnání však fanouškům Bruslařů nevydržela dlouho. Již o 106 sekund později se poprvé v letošním ročníku trefil veterán Michael Frolík a vrátil Rytířům vedení.

Kladno - Mladá Boleslav 2:1 (30. Frolík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Dvoubrankový náskok mohl Kladnu zajistit Kusý. Trestné střílení se mu však vůbec nepovedlo.

Kladno - Mladá Boleslav, neproměněný nájezd KuséhoVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Nedáš dostaneš. Namísto navýšení vedení se vrátili Bruslaři do hry. O vyrovnaní se postaral ve 46. minutě Stránský.

Kladno - Mladá Boleslav 2:2 (46. Stránský)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Půl minuty před koncem základní hrací doby mohli Rytíři rozhodnout o zisku tří bodů, ale jejich branka kvůli postavení Klepiše v brankovišti neplatila.

Kladno - Mladá Boleslav, domácí mohli rozhodnout o výhřeVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Duel nakonec dospěl až do trestných střílení. O bonusovém bodu pro Bruslaře rozhodl Lantoši.

Kladno - Mladá Boleslav 2:3 sn (roz. nájezd Lantoši)Video: Tipsport Extraliga / BPA

22. kolo hokejové extraligy:
Rytíři Kladno - BK Mladá Boleslav 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 11. Smoleňák (Ticháček, Klepiš), 30. Frolík (Pytlík) - 28. Järvinen (J. Aaltonen, Pyrochta), 46. J. Stránský (Osburn, Dvořáček), rozhodující sam. nájezd Lantoši. Rozhodčí: Hribik, Květoň - Ondráček, Thuma. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:1. Diváci: 2915.
Kladno: Brízgala - Dotchin, T. Hejda, Ticháček, Martenet, Veber, Slováček - M. Procházka, Klepiš, Tralmaks - Kusý, Pytlík, Smoleňák - Jarůšek, Melka, Frolík - O. Bláha, Babka, Strnad. Trenér: O. Vejvoda ml.
Mladá Boleslav: J. Růžička (na nájezdy F. Novotný) - Gewiese, Pyrochta, Osburn, Jánošík, F. Pavlík, A. Čech, Štibingr - Lantoši, Fořt, Skalický - J. Aaltonen, Järvinen, Malát - Šmerha, Suchý, Závora - J. Stránský, O. Roman, Dvořáček. Trenér: Král.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.