SESTŘIH: Olomouc si pohlídala výhru na Kladně, Rytíři padli podesáté v řadě

Hokejisté Olomouce v pátečním 40. kole extraligy porazili na venkovním ledě Kladno 3:2. Středočeši sice otevřeli skóre, ale vedení jim vydrželo jen 18 vteřin. Hanáci třemi gólu otočili skóre, Rytíři sice zvládli snížit v průběhu poslední třetiny, vyrovnat už však nedokázali. Kladenští tak padli v podesáté v řadě a dál ztrácejí na předposlední Boleslav pět bodů. Naopak Olomouc po pěti venkovních porážkách zabrala.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: Rytíři Kladno vs. HC Olomouc 2:3Video: Tipsport Extraliga / BPA

Rytíři šli do vedení na začátku 9. minutě. Richard Jarůšek si po chybné Konrádově rozehrávce vybruslil na pravý kruh, odkud propálil olomouckého gólmana.

Kladno - Olomouc 1:0 (9. Jarůšek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Jenže domácí vedení trvalo pouze 18 vteřin. Ministr parádně našel najetého Matouše Menšíka, který zblízka zavěsil.

Kladno - Olomouc 1:1 (9. Menšík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Kladenští se mohli dostat zpět do vedení. Tralmaks se Smoleňákem ujel do přečíslení. První jmenovaný si nechal střelu pro sebe, Konrád jeho pokus vyrazil a následně skvěle zasáhl i proti dorážce Smoleňáka.

Kladno - Olomouc, výborný zákrok olomouckého Konráda proti dorážce SmoleňákaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Naopak Olomoučtí ke konci úvodního dějství otočili skóre zápasu. Kombinace Olomouce vyšachovala kladenskou obranu a slovenský Silvester Kusko poslal kotouč do úplně odkryté svatyně Kladna.

Kladno - Olomouc 1:2 (18. Kusko)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Kladenský Richard Jarůšek se dostal za olomouckou obranu a forhendovým blafákem trefil tyčku brankáře Konráda.

Kladno - Olomouc, Jarůšek trefil tyčku olomoucké brankyVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Olomouc ve 37. minutě navýšila své vedení. Sirota se na beka velmi ladně proháčkoval přes defenzívu kladenských a zařídil tím odskočení Hanáků o dvě branky.

Kladno - Olomouc 1:3 (38. Sirota)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Kladenští gólem v závěru druhé třetiny snížili. V přesilové hře se Klepiš orazítkoval tyčku, ale kotouč se objevil přímo před Devenem Sideroffem, který uklidil puk do prázdné branky.

Kladno - Olomouc 2:3 (40. Sideroff)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve třetí třetině měl možnost navýšit skóre olomoucký Navrátil, gólman Mitens se však skvěle vrátil, roztáhl se po celé délce brankovišti a vychytal forvarda Kohoutů.

Kladno - Olomouc, krásný zákrok kladenského Mitense proti NavrátiloviVideo: Tipsport Extraliga / BPA

To už však nebylo Kladnu nic platné, neboť hosté si těsný náskok i při domácí hře bez gólmana pohlídali.

40. kolo hokejové extraligy:
Rytíři Kladno - HC Olomouc 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 9. Jarůšek, 40. Sideroff (Klepiš, Smoleňák) - 9. Menšík (Ministr), 18. Kusko (Orsava, J. Knotek), 38. Sirota (Navrátil). Rozhodčí: Hradil, Pilný - Lhotský, Hnát. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 2138.
Kladno: Mitens - Ticháček, Hejda, Slováček, Nemčík, Martenet, Veber - Tralmaks, Klepiš, Kusý - Smoleňák, Melka, M. Procházka - O. Bláha, Babka, Sideroff - Jágr, Jarůšek, Frolík. Trenér: Vejvoda.
Olomouc: Konrád - Škůrek, Ondrušek, Rutar, Sirota, T. Černý, Švrček, Ozols - Navrátil, Macuh, Anděl - Bambula, Nahodil, J. Káňa - Orsava, J. Knotek, Kusko - Mácha, Menšík, Ministr. Trenér: Tomajko.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.