SESTŘIH: Plzeň ukončila nelichotivou sérii, ta kladenská naopak trvá

Hokejisté Plzně ve 20. kole extraligy ukončili na ledě Kladna sérii čtyř porážek v řadě, když zvítězili 4:2. Na šňůru pěti proher se naopak protáhla nelichotivá série Rytířů. Domácí ve druhém dějství dokázali dorovnat dvoubrankové manko, ve třetí třetině ale rozhodl dvěma góly Söderlund. Plzeň na Kladně vyhrála už pošesté v řadě.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: Rytíři Kladno vs. HC Škoda Plzeň 2:4Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ještě před samotným zápasem se Rytíři rozloučili se svým kapitánem Tomášem Plekancem, který v rozehrané sezoně musel kvůli zdravotním problémům ukončit hokejovou kariéru. Plekancovi, jehož na červeném koberci na ledě doprovázela i manželka Lucie Šafářová a jejich děti Leontýnka s Oliverem, předal majitel Kladna Jaromír Jágr zlatý dres Rytířů s číslem 14 a Plekancovým jménem, a obraz, na němž je zobrazen právě „Pleky“.

Kladno - Plzeň, loučení s Tomášem PlekancemVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Hosté z Plzně šli po třiatřiceti vteřinách od úvodního hvizdu do početní výhody. Tu se jim sice zužitkovat nepodařilo, ale krátce po jejím vypršení se přece jen prosadili, když gólmana Brízgalu překonal střelou mezi betony mladý útočník Jakub Šiler.

Kladno - Plzeň 0:1 (3. Šiler)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V 18. minutě utkání se Škodovka radovala podruhé. Po několika dorážkách vyjetého Brízgalu překonal Fin Rekonen. Rozhodčí situaci ještě překontrolovali u videa, žádný nesoulad s pravidly ale nenalezli.

Kladno - Plzeň 0:2 (18. Rekonen)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 24. minutě domácí snížili zásluhou Martina Procházky, který puk zasunul šikovně mezi Pavlátovy betony.

Kladno - Plzeň 1:2 (24. M. Procházka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

24 vteřin před druhou sirénou si Ticháček sjel z pozice beka na levé křídlo a přesnou střelou překonal svého reprezentačního spoluhráče z nedávného turnaje Karjala Pavláta.

Kladno - Plzeň 2:2 (40. Ticháček)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Utkání pak ve třetí třetině přineslo i jeden kuriózní moment. Autor prvního kladenského gólu Procházka se po odpískání snažil vyhnout čárovému rozhodčímu, což se mu ale úplně nepodařilo…

Kladno - Plzeň, Procházka povalil rozhodčíhoVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Necelé čtyři minuty před třetí sirénou si kladenský Dotchin u mantinelu počíhal na Rekonena, který následně reagoval přehnaně, za což obdržel menší trest za krosček. S poraněnou nohou navíc zamířil do šatny, trest za něj odpykal Matýs.

Kladno - Plzeň, krosček Rekonena na DotchinaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Když už se zdálo, že utkání půjde do prodloužení, vyrazil kladenský gólman Brízgala puk jen k Söderlundovi, který v čase 59:24 rozhodl o důležité výhře Plzně v bitvě týmů pohybujících se na spodku tabulky.

Kladno - Plzeň 2:3 (60. Söderlund)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Švédský útočník pak v samém závěru trefou do prázdné branky uzavřel na konečných 4:2 pro Západočechy.

Kladno - Plzeň 2:4 (60. Söderlund)Video: Tipsport Extraliga / BPA

20. kolo hokejové extraligy:
Rytíři Kladno - HC Škoda Plzeň 2:4 (0:2, 2:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 24. M. Procházka (Klepiš), 40. Ticháček (Dotchin, Klepiš) - 3. Šiler (Jansa), 18. Rekonen, 60. Söderlund (Michal Houdek, Lev), 60. Söderlund (Schleiss). Rozhodčí: Hribik, Úlehla - Brejcha, Frodl. Vyloučení: 4:5. Bez využit. Diváci 3914.
Kladno: Brízgala - T. Hejda, Dotchin, Martenet, Ticháček, Slováček, Veber - Tralmaks, Klepiš, M. Procházka - Smoleňák, Pytlík, Sideroff - Frolík, Melka, Jarůšek - O. Bláha, Babka. Trenér: O. Vejvoda ml.
Plzeň: Pavlát - Zámorský, Malák, A. Jiříček, Piskáček, Kvasnička, Dujsík, Michal Houdek - Holešinský, Lev, Söderlund - Pour, M. Indrák, Schleiss - Rekonen, Jansa, K. Hrabík - Šiler, M. Soukup, Matýs. Trenér: Kořínek.