SESTŘIH: Kladno ztratilo skvěle rozehraný zápas s Plzní, bere jen bod

Hokejisté Kladna prohráli v 46. kole Tipsport extraligy na svém ledě s Plzní 3:4 po prodloužení. Domácí vedli v závěru zápasu o dvě branky, nakonec však berou jen bod. Rozhodující trefu si připsal v 63. minutě Holešinský.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: Rytíři Kladno vs. HC Škoda Plzeň 3:4 ppVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Kladno vstoupilo do zápasu proti Plzni velmi aktivně a už v první minutě mohlo jít do vedení, Klepišova rána však skončila jen na tyči Hlavajovy branky.

Kladno - Plzeň, tyčka po pokusu KlepišeVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Stejnou situaci si o chvíli později vyzkoušeli i hosté, Kvasničkova rána však také skončila jen na tyči Boweho svatyně.

Kladno - Plzeň, tyčka KvasničkyVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Jako první se tak branky dočkali hosté, na konci první třetiny poslal Plzeň do vedení Zámorský.

Kladno - Plzeň 0:1 (19. Zámorský)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Kladno se mohlo ve 25. minutě dočkat vyrovnání, Hlavaj však hosty podržel výborným zákrokem.

Kladno - Plzeň, zákrok HlavajeVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Navýšit náskok hostů mohl v polovině utkání Šiler, kladenského gólmana však nepřekonal.

Kladno - Plzeň, střela ŠileraVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Kladno se vyrovnání dočkalo těsně před koncem druhé třetiny, kdy Hlavaje překonal Procházka.

Kladno - Plzeň 1:1 (M. Procházka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Rytíři se dostali do vedení v 24. minutě a postaral se o to ostřílený Radek Smoleňák.

Kladno - Plzeň 2:1 (44. Smoleňák)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Vyrovnat skóre mohl plzeňský Schleiss, trefil však jen pravou tyč kladenské branky.

Kladno - Plzeň, tyčka SchleisseVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Větší jistotu dal domácím čtyři minuty před koncem Tralmaks, když zvýšil už na 3:1.

Kladno - Plzeň 3:1 (56. Tralmaks)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Tím však pozitiva pro Kladenské končila. O dvě minuty později snížil na jednobrankový rozdíl Rekonen.

Kladno - Plzeň 3:2 (58. Rekonen)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Uběhlo dalších 28 sekund a bylo vyrovnáno, když se prosadil Holešinský.

Kladno - Plzeň 3:3 (59. Holešinský)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Zmar Rytířů podtrhlo prodloužení, když v 63. minutě po obrovské Klepišově chybě rozhodl o bodu navíc pro Západočechy znovu Holešinský.

Kladno - Plzeň 3:4 pp (63. Holešinský)Video: Tipsport Extraliga / BPA

46. kolo hokejové extraligy:
Rytíři Kladno - HC Škoda Plzeň 3:4 v prodl. (0:1, 1:0, 2:2 - 0:1)
Branky a nahrávka: 39. M. Procházka, 44. Smoleňák (Hejda, Ticháček), 56. Tralmaks (Klepiš) - 19. Zámorský (Lev), 58. Rekonen (Zámorský, Lev), 59. Holešinský (Zámorský), 63. Holešinský. Rozhodčí: Hribik, Mejzlík - Frodl, Hynek. Vyloučení: 7:5, navíc Martenet (Kladno) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:3. Diváci: 1637.
Kladno: Bow - Ticháček, Hejda, Slováček, Nemčík, Martenet, Veber - Tralmaks, Melka, Sideroff - M. Procházka, Klepiš, Smoleňák - Jarůšek, Pytlík, Strnad - Vimmer. Trenér: Vejvoda.
Plzeň: Hlavaj - Zámorský, Malák, Bučko, Piskáček, Dujsík, Laakso, Kvasnička - Schleiss, Indrák, Holešinský - Lev, Mertl, Šiler - Rekonen, Benák, Pour - Jansa, Soukup, Matýs. Trenér: Kořínek.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.