SESTŘIH: Kometa zvládla dramatickou bitvu v Liberci a dál drží čtvrtou příčku

Hokejisté Brna zvládli v 51. kole extraligy důležitou bitvu v Liberci, kde vyhráli 6:4. Kometa se tak před závěrečným kolem základní části dál drží na čtvrtém místě tabulky zaručující přímý postup do čtvrtfinále s jednobodovým náskokem před pátými Českými Budějovicemi a tříbodovým náskokem před pátým Litvínovem. Domácí naopak o šanci na přímý postup do čtvrtfinále přišli.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: Bílí Tygři Liberec vs. HC Kometa Brno 4:6Video: Tipsport Extraliga / BPA

Pohlednou individuální akcí se blýskl brněnský Moses, který se prokličkoval až před brankáře Hrenáka, s bekhendovým zakončením ale nesupěl.

Liberec - Brno, šance brněnského MoseseVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Další velkou šanci měla opět Kometa. Mosesovo nahození ale Okál tečoval jen do horní tyčky.

Liberec - Brno, tyčka hostujícího OkálaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Záhy se ale Brňané dočkali. Ihned po vyhraném buly vypálil Zaťovič a Hrenák nestačil včas zareagovat.

Liberec - Brno 0:1 (7. Zaťovič)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Na druhé straně se krásným zákrokem blýskl gólman Furch, jenž lapil dorážku kanonýra Rychlovského.

Liberec - Brno, skvělý zákrok hostujícího Furcha proti RychlovskémuVideo: Tipsport Extraliga / BPA

V 11. minutě už měla Kometa dvougólový náskok. Nádherný pas Pospíšila přes osu hřiště zakončil Kollár.

Liberec - Brno 0:2 (11. Kollár)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V 16. minutě skončil zápas pro libereckého obránce Knota, který za ošklivý zákrok kolenem na koleno Zbořila dostal trest na pět minut a do konce utkání.

Liberec - Brno, domácí Knot po faulu na Kollára dohrálVideo: Tipsport Extraliga / BPA

V úvodu druhé třetiny sice Flynn při přečíslení trefil tyčku, k dorážce se ale dostal A. Najman a bekhendem mezi Furchovy betony snížil.

Liberec - Brno 1:2 (21. A. Najman)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 26. minutě vyrobil obrovskou chybu při rozehrávce Furch. O puk ho připravil A. Najman, poslal puk před branku a Rychlovský srovnal na 2:2.

Liberec - Brno 2:2 (26. Rychlovský)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Kometa se ale dokázala oklepat. Gól Kohouta sice ještě kvůli zásahu puku vysokou holí neplatil.

Liberec - Brno, neuznaný gól kvůli vysoké holi brněnského KohoutaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

O pár vteřin později už ale v další šanci proběhlo vše podle pravidel a Moses svým druhým gólem v zápase poslal hosty do vedení 3:2.

Liberec - Brno 2:3 (30. Moses)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V polovině druhé třetiny trefil brněnský Holland u mantinelu libereckého tvrďáka Vlacha. Rozhodčí nevylučovali, otřesený forvard Severočechů ale odkulhal do šatny.

Liberec - Brno, domácí Vlach po zákroku Kollára odkulhal do šatnyVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Velkou radost pak udělal liberecké fanynce nejlepší střelec soutěže Jakub Rychlovský, který jí hokejkou poslal do hlediště puk.

Liberec - Brno, liberecká fanynka ukořistila kotoučVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Zákrok na Vlacha sice ještě Hollandovi prošel, ten na Filippiho z poslední minuty třetí třetiny už ale nikoliv. Oporu Bílých Tygrů zasáhl ramenem do hlavy a rozhodčí po konzultaci s videem potvrdili Hollandovi menší trest za napadení.

Liberec - Brno, faul brněnského Hollanda na FilippihoVideo: Tipsport Extraliga / BPA

V následné přesilovce 4 na 3 to byl právě Filippi, kdo se dostal k dorážce, a srovnal na 3:3.

Liberec - Brno 3:3 (40. Filippi)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V 52. minutě Kometa využila přesilovku. Před brankovištěm tečoval puk Marcinko - 4:3 pro hosty.

Liberec - Brno 3:4 (52. Marcinko)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Na 5:3 pak zvýšil Moses.

Liberec - Brno 3:5 (54. Moses)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Liberec se ale ještě nevzdával. V 57. minutě snížil na 4:5 dělovkou od modré Hawryluk.

Liberec - Brno 4:5 (57. Hawryluk)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V 59. minutě ale při liberecké power play trefil Flek odkrytou bránu a Kometa věděla, že si z mimořádně důležitého duelu poveze domů tři body.

Liberec - Brno 4:6 (59. Flek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

51. kolo hokejové extraligy:
Bílí Tygři Liberec - HC Kometa Brno 4:6 (0:2, 3:1, 1:3)
Branky a nahrávky: 21. A. Najman (Flynn, Rychlovský), 26. Rychlovský (A. Najman), 40. Filippi (Flynn, Melancon), 57. Hawryluk (A. Najman, Rychlovský) - 7. Zaťovič (Cingel), 11. Kollár (Pospíšil), 30. Moses (Kollár), 52. Marcinko (Cingel, A. Zbořil), 54. Moses (Kollár), 59. Flek (Holland, Cingel). Rozhodčí: Kika, Šindel - Kajínek, Rampír. Vyloučení: 4:6, navíc Knot (Liberec) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 7286.
Liberec: Hrenák - Melancon, McCoshen, Knot, T. Galvas, Budík, Ivan, Derner - Faško-Rudáš, Filippi, Bulíř - Flynn, A. Najman, Rychlovský - Hawryluk, J. Vlach, Birner - Zachar, Šír, Kelly Klíma. Trenér: Pešán.
Brno: Furch - Gazda, Ďaloga, Holland, Ščotka, Moro, Kaňák, Osburn - Flek, Cingel, Zaťovič - Moses, Kollár, Pospíšil - Kos, Marcinko, Vincour - Kohout, A. Zbořil, Okál. Trenér: Modrý.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.