SESTŘIH: Snadná práce pro Liberec. Bílí Tygři přehráli Motor

Přímý souboj o páté místo v extraligové tabulce ovládl hokejový Liberec, když porazil České Budějovice 4:1. Klíčem k výhře byla druhá třetina, v níž dali domácí tři branky. K vidění zároveň byly ostré bitky.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: Bílí Tygři Liberec vs. Banes Motor České Budějovice 4:1Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Na první branku si diváci počkali až do poloviny utkání. Ve 30. minutě poslal Bílé Tygry do vedení Flynn.

Liberec - České Budějovice 1:0 (30. Flynn)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A o 34 sekund bylo na severu Čech ještě veseleji. Druhý zásah Liberce přidal Rychlovský.

Liberec - České Budějovice 2:0 (30. Rychlovský)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 32. minutě inkasovali Budějovice další branku, tentokrát se prosadil Adam Najman.

Liberec - České Budějovice 3:0 (32. A. Najman)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 34. minutě sestřelil budějovický Gulaši domácího Rychlovského, což rozhodčí nepotrestali.

Liberec - České Budějovice, střet Gulašiho a RychlovskéhoVideo: Tipsport Extraliga / BPA

A tak se otřeseného parťáka rozhodli potrestat spoluhráči. Jaroslav Vlach šel u střídaček do bitky s Davidem Štichem.

Liberec - České Budějovice, bitka Šticha s VlachemVideo: Tipsport Extraliga / BPA

O kus dál se do sebe pustili liberecký Vojtěch Budík a hostující Jáchym Kondelík.

Liberec - České Budějovice, bitka Kondelíka a BudíkaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

V 57. minutě vykřesal Motoru jiskřičku naděje Toman.

Liberec - České Budějovice 3:1 (58. Toman)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Bílí Tygři ovšem komplikace nepřipustili a vítězství Liberce zpečetil trefou do prázdné branky Vlach.

Liberec - České Budějovice 4:1 (59. Vlach)Video: Tipsport Extraliga / BPA

47. kolo hokejové extraligy:
Bílí Tygři Liberec - Banes Motor České Budějovice 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 30. Flynn (Bulíř), 30. Rychlovský (Filippi), 32. A. Najman, 59. J. Vlach (Šír) - 58. Toman (M. Beránek, Pýcha). Rozhodčí: Hribik, Veselý - Kajínek, Bohuněk. Vyloučení: 1:5, navíc J. Vlach, Budík (oba Liberec), Kondelík všichni 5 minut, Štich (oba České Budějovice) 5 minut a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 3506.
Liberec: D. Král - Melancon, Ivan, Budík, McCoshen, Knot, Derner, A. Král - Faško-Rudáš, Filippi, Rychlovský - Hawryluk, A. Najman, Flynn - Kelly Klíma, Bulíř, Birner - Pekař, Šír, J. Vlach. Trenér: Pešán.
České Budějovice: Hrachovina - Hovorka, Gulaši, Kachyňa, Štencel, Vráblík, Pýcha, Štich - Ordoš, Kondelík, Kubík - Gulaš, Harris, M. Beránek - Valský, F. Přikryl, Simon - Koláček, Toman, Chlubna. Trenér: Čihák.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj hostí města Praha a Ostrava.