Sparta se po obratu vyšvihla na první místo! Plzeň rozdrtila Olomouc

Hokejová extraliga se v novém roce poprvé přihlásila o slovo předehrávaným 47. kolem, v němž se na první místo vyšvihla po vítězství 2:1 nad Vítkovicemi Sparta. Pražané se tak dostali o bod před dosavadního lídra z Pardubic, který však po návratu ze Spengler Cupu ještě odpočívá. Třetí příčku si po výhře nad poslední Mladou Boleslaví 3:2 po samostatných nájezdech upevnil Třinec. Odskočil tak Litvínovu, který utrpěl doma debakl s Karlovými Vary 1:6. V přímé bitvě o páté místo porazil Liberec doma České Budějovice 4:1. Sedmý Hradec Králové udolal Kladno 4:2. Jedenáctá Plzeň rozstřílela souseda v tabulce Olomouc 8:0.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Sparta Praha vs. HC Vítkovice Ridera 2:1Video: Tipsport Extraliga / BPA

Sparta mohla být první už v sobotu, ale doma prohrála s Olomoucí a přerušila tak svou šestizápasovou vítěznou sérii. Proti Vítkovicím ve středu v O2 areně prohrávala od sedmé minuty, ve druhé třetině však otočil zápas dvěma góly Roman Horák, jenž dal vítěznou branku dokonce v oslabení.

Dvanácté Vítkovice tak přerušily sérii čtyř výher a sedmi zápasů, v nichž dokázaly bodovat. Sparta nyní vede tabulku s nejtěsnějším náskokem, nicméně má o tři odehrané zápasy víc než druhé Pardubice.

Videogalerie ze zápasu Sparta - Vítkovice

Úřadující šampion z Třince zdolal poslední Mladou Boleslav i potřetí v sezoně. V zápase dvakrát vedl, ale o vedení přišel deset sekund před koncem normální hrací doby, kdy v přesilovce při risku bez gólmana srovnal Tomáš Fořt. Oceláři se nakonec radovali z vítězství až po samostatných nájezdech, které rozhodl Daniel Voženílek a připsal si tak druhý gólový zásah v utkání.

Videogalerie ze zápasu Mladá Boleslav - Třinec

Litvínov měl do zápasu s Karlovými Vary hororový nástup. Po necelých sedmi minutách prohrával už 0:3. A rozjeté hosty v podkrušnohorském derby už zastavit nedokázal. S Energií tak poprvé v sezoně neuspěl a ukončil i sérii tří výher. Karlovy Vary si naopak vysokou výhrou spravily chuť po dvou porážkách. dvougólový večer v dresu vítězů prožili Ondřej Beránek a Vít Jiskra.

Videogalerie ze zápasu Litvínov - Karlovy Vary

V přímém souboji o pátou příčku měl navrch Liberec, který doma odskočil Českým Budějovicím ve druhé třetině třemi góly během necelých tří minut na 3:0. Malou naději vystřelil hostům v 58. minutě Matěj Toman. Záhy ale při risku Motoru bez gólmana definitivně rozhodl Jaroslav Vlach.

Videogalerie ze zápasu Liberec - České Budějovice

Hradec Králové potvrdil, že na Kladno umí. Rytíře porazil už pošesté za sebou. Východočeši zvítězili po sérii čtyř porážek. Předposlední Kladno naopak prohrálo podruhé za sebou.

Videogalerie ze zápasu Hradec Králové - Kladno

Z první výhry proti Olomouci v sezoně se raduje Plzeň, která si tentokrát na Hanácích opravdu smlsla. Škoda se dočkala výhry po dvou porážkách, dva góly při kanonádě 8:0 vstřelil Ondřej Matýs. Gólman Dominik Pavlát vychytal třetí čisté konto v sezoně. Olomouc nenavázala na sobotní výhru za Sparty a připsala si čtvrtou porážku z posledních pěti zápasů.