SESTŘIH: Divočina v Liberci. Báječný obrat Hradce, bitky i do šatny poslaný Filippi

Už posedmé za sebou nerozhodla zápas Hradce Králové základní hrací doba, teprve podruhé za toto období ale bere Mountfield bod navíc. V Liberci Východočeši zvítězili 4:3 po samostatných nájezdech, přestože v osmé minutě prohrávali 0:3. Utkání nabídlo spoustu bitek, už v 18. minutě dohrál domácí Filippi, když ostře fauloval Okuliara. Vítězný nájezd proměnil Pavelka.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: Bílí Tygři Liberec vs. Mountfield HK 3:4 snVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Jen 49 sekund čekali diváci v liberecké Home Credit Aréně na úvodní trefu. Rozjásal je Hawryluk.

Liberec - Hradec Králové 1:0 (1. Hawryluk) Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 3. minutě upadl obránci Východočechů Jankovi nůž z brusle, na střídačku ho musel klečícího dovézt spoluhráč Freibergs.

Liberec - Hradec Králové, Jankovi pomáhal na střídačku spoluhráčVideo: Tipsport Extraliga / BPA

V osmé minutě vedl Liberec už 2:0. Sudí po dlouhém zkoumání u videa zkoumali, jestli puk po střele Jaroslava Vlacha přešel brankovou čáru. Nakonec seznali, že ano, kouč Mountfieldu Tomáš Martinec si ale okamžitě vzal trenérskou výzvu na postavení útočníka Šíra v brankovišti. Arbitři ale rozhodli, že gólmanovi Laurikainenovi nebránil.

Liberec - Hradec Králové 2:0 (8. Jar. Vlach)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Za neúspěšnou trenérskou výzvu navíc Mountfield vyfasoval dvouminutový trest a z následující přesilovky poslal Liberec do tříbrankového vedení Faško-Rudáš.

Liberec - Hradec Králové 3:0 (8. Faško-Rudáš)Video: Tipsport Extraliga / BPA

O šest minut později se dostal ke slovu i Mountfield. Jiskřičku naděje pro Východočechy vykřesal Blain.

Liberec - Hradec Králové 3:1 (14. Blain)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Emocemi prošpikovaný duel nabízel jednu výměnu názorů za druhou. V té nejatraktivnější si řekli své Hawryluk s Freibergsem.

Liberec - Hradec Králové, rvačka Hawryluka s FreibergsemVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Vypjatý duel skončil předčasně pro reprezentačního forvarda Filippiho, který vyfasoval za faul na Okuliara trest do konce zápasu.

Liberec - Hradec Králové, faul Filippiho na OkuliaraVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 28. minutě byl po trefě Eberleho Hradec už na dostřel jediné branky.

Liberec - Hradec Králové 3:2 (28. Eberle)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 35. minutě Mountfield srovnal. Budík chtěl u vlastní branky rozehrát, trefil ale jen nataženou hůl Zachara, od níž kotouč zamířil za záda gólmana Krále.

Liberec - Hradec Králové 3:3 (35. Zachar)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Nervózní utkání dospělo až k samostatným nájezdům a v nich se radovali hosté. Bod navíc vystřelil Mountfieldu Pavelka.

Liberec - Hradec Králové 3:4 sn (rozh. nájezd Pavelka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

41. kolo hokejové extraligy:
Bílí Tygři Liberec - Mountfield Hradec Králové 3:4 po sam. nájezdech (3:1, 0:2, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 1. Hawryluk (A. Najman), 8. J. Vlach (J. Pérez, J. Šír), 8. Faško-Rudáš (A. Najman, Melancon) - 14. Blain (Okuliar, Miškář), 28. Eberle (Estephan), 35. Zachar, rozhodující sam. nájezd T. Pavelka. Rozhodčí: Sýkora, Veselý - J. Svoboda, Klouček. Vyloučení: 10:10, navíc Filippi (Liberec) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 5696.
Liberec: D. Král - McCoshen, Budík, Melancon, M. Ivan, T. Galvas, Derner, Aubrecht - Faško-Rudáš, Filippi, Rychlovský - Hawryluk, A. Najman, Flynn - Kelly Klíma, Bulíř, Birner - J. Pérez, J. Šír, J. Vlach. Trenér: Pešán.
Hradec Králové: Laurikainen - Blain, Kalina, Pláněk, T. Pavelka, Freibergs, Jank - Okuliar, Tamáši, Perret - Jergl, Miškář, R. Pavlík - Eberle, Estephan, Šťastný - Jasper, Lalancette, Zachar - M. Chalupa. Trenér: T. Martinec.