SESTŘIH: Pátá prohra v řadě, boleslavská mizérie se prohlubuje

Mizérie hokejistů Mladé Boleslavi nebere konce, prohráli už pátý zápas v řadě. Bruslařský klub padl v 27. kole 1:5 v Liberci, proti němuž nedokázal v probíhajícím ročníku bodovat ani na třetí pokus. Gólem a asistencí se blýskli Filippi s Melanconem. Mladá Boleslav nevyhrála pod Ještědem už více než dva roky.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: Bílí Tygři Liberec vs. BK Mladá Boleslav 4:1Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Hokejisté Liberce měli do zápasu proti Mladé Boleslavi výborný vstup, když je do vedení poslal v páté minutě kanadský bek Melancon, jehož střelu tečoval za Novotného záda Fořt.

Liberec – Mladá Boleslav 1:0 (5. Melancon)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Záhy mohl vyrovnat Lantoši, jenž vystihl chybnou rozehrávku Knota, jenže v sólovém úniku trefil jen gólmana Paříka. Lantoši se do brejku dostal už podruhé v zápase, ještě za bezbrankového stavu mířil jen do tyče.

Liberec – Mladá Boleslav, Lantoši neproměnil ani jeden ze sólových únikůVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Druhou trefu si Liberečtí schovali do 33. minuty utkání. Postaral se o něj Tomáš Filippi, a Středočeši tak nabrali už dvoubrankové manko.

Liberec – Mladá Boleslav 2:0 (33. Filippi)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Hosté se přece jen dočkali své první branky. Svůj třetí nájezd na brankáře Paříka v zápase tentokrát úspěšně provedeným blafákem do forhendu proměnil Lantoši a snížil na jednobrankový rozdíl.

Liberec – Mladá Boleslav 2:1 (36. Lantoši)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Radost však Bruslařům nevydržela dlouho. Ještě do konce prostřední části vrátil dvoubrankový náskok domácím Kelly Klíma.

Liberec – Mladá Boleslav 3:1 (39. Kel. Klíma)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Naděje Boleslavi začaly definitivně brát za své po 122 sekundách třetí třetiny, kdy se prosadil Jaromír Pérez.

Liberec – Mladá Boleslav 4:1 (43. Pérez)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Liberec byl posléze blízko pátému gólu a Filippi svému třetímu bodu v zápase, ve stoprocentní šanci ale ztroskotal na brankáři Novotném.

Liberec – Mladá Boleslav, zákrok Novotného proti FilippimuVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Necelých pět minut před koncem se divákům naskytla k vidění i bitka. A k radosti domácích příznivců ji na body Jan Šír nad Zachem Osburnem vyhrál.

Liberec – Mladá Boleslav, bitka Šír s OsburnemVideo: Tipsport Extraliga / BPA

27. kolo hokejové extraligy:
Bílí Tygři Liberec – BK Mladá Boleslav 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Branka a nahrávka: 5. Melancon (Filippi), 33. Filippi (Melancon), 39. Kelly Klíma (Šír, T. Galvas), 43. Pérez (Bulíř, McCoshen) – 36. Lantoši (Skalický). Rozhodčí: Pražák, Květoň – Ondráček, Thuma. Vyloučení: 3:2, navíc Šír – Osburn oba 5 min. Bez využití. Diváci: 4796.
Liberec: Pařík – Knot, Budík, Melancon, J. Dvořák, T. Galvas, McCoshen, Derner – Kelly Klíma, Filippi, Rychlovský – Hawryluk, A. Najman, Flynn – Pérez, Bulíř, Birner – Pekař, Šír, J. Vlach. Trenér: Pešán.
Mladá Boleslav: F. Novotný – F. Pavlík, Pyrochta, Osburn, Gewiese, Bernad, Jánošík – Lantoši, Fořt, Skalický - Šmerha, O. Roman, Aaltonen – Krivošík, Järvinen, Rohdin – J. Půček, Závora, Dvořáček. Trenér: R. Král.