SESTŘIH: Favoritova noční můra. Liberec ztratil v prodloužení i druhý duel a je na pokraji vyřazení

Hokejisté Olomouce zvládli i druhou bitvu na severu Čech. V Liberci prohrávali již 0:2, ale 59 sekund před koncem vydřeli prodloužení a v něm po 49 sekundách rozhodl stejně jako ve středu Jakub Orsava. Hanáci tak vedou v sérii hrané na tři vítězné duely 2:0 na zápasy. Série bude pokračovat v sobotu na ledě Kohoutů.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: Bílí Tygři Liberec vs. HC Olomouc 2:3 ppVideo: Tipsport Extraliga / BPA

První šanci zápasu si vytvořili Bílí Tygři. Jayce Hawryluk se protlačil do úniku a zakončil do tyčky. Gólman Konrád už si myslel, že inkasoval, ale kotouč poskakoval na brankové čáře a sudí rozpažil.

Liberec - Olomouc, po šanci Hawryluka poskakoval kotouč na brankové čářeVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Včera vyšli Severočeši naprázdno, dnes se svěřence kouče Pešána dočkali již v 9. minutě. Střelu Filippiho Konrád neudržel a pohotovou dorážkou rozjásal domácí fanoušky nejlepší střelec základní části Jakub Rychlovský.

Liberec - Olomouc 1:0 (9. Rychlovský) Video: Tipsport Extraliga / BPA

Těsné před první sirénou mohl ihned po návratu z trestné lavice navýšit liberecké vedení Birner. Tváří v tvář Konrádovi ale neuspěl.

Liberec - Olomouc, šance libereckého Birnera po návratu z trestné laviceVideo: Tipsport Extraliga / BPA

O vyrovnání se mohl postarat Karel Plášek, jenž si položil domácího gólmana, ale odkrytou klec Liberce trestuhodně minul.

Liberec - Olomouc, šance olomouckého PláškaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Nedáš, dostaneš. Olomouc svou šanci nevyužila, a tak na druhé straně trestali domácí. Skvělou přihrávku Filippiho zužitkoval Faško-Rudáš a zvýšil náskok Bílých Tygrů.

Liberec - Olomouc 2:0 (32. Faško-Rudáš)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Liberec dvojnásobnou přesilovkou v první třetině pohrdl, Kohouti ne. Ve 37. minutě vrátil Hanáky do hry Navrátil.

Liberec - Olomouc 2:1 (37. Navrátil)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Na začátku třetí třetiny Olomouc vystřídala gólmany, Konráda nahradil Jakub Sedláček. Moc práce však neměl. Kohouti se naopak snažili o srovnání, což jim minutu před koncem vyšlo. Jan Bambula byl na brankovišti důrazný a protlačil kotouč za Krále.

Liberec - Olomouc 2:2 (60. Bambula)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Prodloužení rozhodl bleskově Jakub Orsava. Olomoucký veterán popravil svěřence kouče Pešána i ve středečním duelu. Kohouti mají po zisku obou duelů na severu Čech blízko k postupu. Série hraná na tři vítězství bude pokračovat v sobotu na ledě Kohoutů.

Liberec - Olomouc 2:3 pp (61. Orsava)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Předkolo play off hokejové extraligy - 2. zápas:
Bílí Tygři Liberec - HC Olomouc 2:3 v prodl. (1:0, 1:1, 0:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 9. Rychlovský (Filippi, Faško-Rudáš), 32. Faško-Rudáš (Filippi, A. Najman) - 36. Navrátil (Macuh, J. Káňa), 60. Bambula (Navrátil), 61. Orsava (P. Musil, Sirota). Rozhodčí: Hribik, Pilný - Frodl, Špůr. Vyloučení: 6:9. Využití: 1:1. Diváci: 4686. Stav série: 0:2.
Liberec: D. Král - Knot, McCoshen, Melancon, M. Ivan, Budík, Kolmann, Aubrecht - Faško-Rudáš, Filippi, Rychlovský - Zachar, A. Najman, Flynn - Hawryluk, Bulíř, Birner - Kelly Klíma, J. Šír, J. Vlach. Trenér: Pešán.
Olomouc: Konrád (41. J. Sedláček) - A. Rutar, Sirota, Řezníček, Ondrušek, Rašner, Škůrek, L. Mareš - Orsava, P. Musil, J. Káňa - Navrátil, Macuh, Plášek - Bambula, Anděl, Kunc - Klimek, J. Knotek, Kusko. Trenér: J. Tomajko.