SESTŘIH: Dynamu se vydařil návrat ze Spengler Cupu

Pardubice se po dvou týdnech a startu na Spenglerově poháru v Davosu znovu zapojily do extraligy a ve 33. kole zvítezily 4:1 na ledě Liberce. Východočeši bodovali v lize potřetí za sebou naplno díky povedené třetí třetině, kterou vyhráli 3:0.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: Bílí Tygři Liberec vs. HC Dynamo Pardubice 1:4Video: Tipsport Extraliga / BPA

Pěkný zákrok vytasil v první třetině Roman Will.

Liberec - Pardubice, zákrok brankáře WillaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Dynamo šlo do vedení gólem do šatny. Lukáš Sedlák se prosadil ve 20. minutě utkání. Pardubický kapitán se nemýlil pohotovou střelou z první.

Liberec - Pardubice 0:1 (20. Sedlák)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Na 1:1 srovnal liberecký útočník Jakub Rychlovský. Parádní přihrávkou mu branku připravil Najman.

Liberec - Pardubice 1:1 (31. Rychlovský)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Dynamo znovu strhlo vedení na svou stranu zásluhou Sedláka.

Liberec - Pardubice 1:2 (47. Sedlák)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Necelé čtyři minuty před koncem definitivně rozhodl ze samostatného úniku Hyka, který nasměroval puk mezi betony libereckého Krále.

Liberec - Pardubice 1:3 (57. Hyka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Do prázdné branky přidal pojistku David Cienciala.

Liberec - Pardubice 1:4 (59. Cienciala)Video: Tipsport Extraliga / BPA

33. kolo hokejové extraligy:
Bílí Tygři Liberec - HC Dynamo Pardubice 1:4 (0:1, 1:0, 0:3)
Branky a nahrávky: 31. Rychlovský (A. Najman, Filippi) - 20. L. Sedlák (M. Kaut, Hyka), 47. L. Sedlák, 57. Hyka, 59. Cienciala. Rozhodčí: Jaroš, Šindel - Hynek, Klouček. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. Diváci: 6216.
Liberec: D. Král - Knot, McCoshen, Budík, M. Ivan, Aubrecht, Derner, Kolmann - Faško-Rudáš, Filippi, Rychlovský - Hawryluk, A. Najman, Flynn - Kelly Klíma, Bulíř, Birner - Pekař, J. Šír, J. Vlach. Trenér: Pešán.
Pardubice: Will - Čerešnák, T. Dvořák, Bučko, Hájek, Košťálek, Vála, J. Kolář - Hyka, L. Sedlák, Paulovič - Radil, T. Zohorna, R. Kousal - M. Kaut, Cienciala, Říčka - Pochobradský, Poulíček, Mandát. Trenér: Varaďa.

MS v hokeji 2024

87. ročník mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj hostí města Praha a Ostrava.