SESTŘIH: Bílí Tygři slaví. Rozhodující úder zasadil Plzni Flynn

Hokejisté Liberce přehráli v 39. kole extraligy Plzeň 2:1. Vítěznou branku vstřelil pouhých 75 sekund před závěrečnou sirénou oblíbenec plzeňských fanoušků Oscar Flynn.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: Bílí Tygři Liberec vs. HC Škoda Plzeň 2:1Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ještě před úvodním buly proběhl slavnostní ceremoniál. Domácí obránce Lukáš Derner byl vyznamenán za neuvěřitelných 1000 utkání v extralize.

Liberec - Plzeň, Lukáš Derner nastoupil k 1000. zápasu v extralizeVideo: Tipsport Extraliga / BPA

V 8. minutě však Derner prožil nepříjemný okamžik, když byl nastřelen od modré a ze zápasu odstoupil.

Liberec - Plzeň, zranění domácího DerneraVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Dlouhé čekání na gól ukončil až ve 45. minutě Filippi a poslal Bílé Tygry do vedení.

Liberec - Plzeň 1:0 (45. Filippi)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Plzeň však přispěchala s rychlou odpovědí. Ve 49. minutě vyrovnal Jansa.

Liberec - Plzeň 1:1 (49. Jansa)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Duel směřoval do prodloužení, ale s tím se nehodlal smířit domácí Flynn a parádní bombou zajistil Liberci tři body.

Liberec - Plzeň 2:1 (59. Flynn)Video: Tipsport Extraliga / BPA

39. kolo hokejové extraligy:
Bílí Tygři Liberec - HC Škoda Plzeň 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 45. Filippi (Faško-Rudáš), 59. Flynn (Hawryluk) - 49. Jansa (Zámorský, P. Straka). Rozhodčí: Mrkva, Cabák - Špůr, Šimánek. Vyloučení: 7:4. Bez využití. Diváci: 4226.
Liberec: D. Král - Melancon, McCoshen, Budík, M. Ivan, Knot, Derner, Aubrecht - Faško-Rudáš, Filippi, Rychlovský - Hawryluk, A. Najman, Flynn - Kelly Klíma, Bulíř, Birner - J. Pérez, J. Šír, J. Vlach. Trenér: Pešán.
Plzeň: Hlavaj - Zámorský, Malák, Piskáček, Michal Houdek, Kvasnička, Skok - Šiler, Lev, Schleiss - Rekonen, Benák, Holešinský - Pour, M. Indrák, Söderlund - P. Straka, Hrabík, Jansa. Trenér: Kořínek.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.