SESTŘIH: Litvínov dotáhl čtyřbrankovou ztrátu, Hradec bod navíc vystřelil v prodloužení

Hokejisté Hradce Králové ve 44. kole extraligy zvítězili 6:5 na ledě Litvínova. Domácí dokázali dotáhnout čtyřbrankovou ztrátu. V čase 62:44 ale rozhodl o výhře hostů v prodloužení Blain. Verva prohrála potřetí v řadě, Mountfield naopak vyhrál třetí z posledních čtyř duelů.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Verva Litvínov vs. Mountfield HK 5:6 ppVideo: Tipsport Extraliga / BPA

V 11. minutě se hosté radovali předčasně. Hradecký Radovan Pavlík sice vypracoval zakončení do prázdné pro Jergla, dopustil se přitom ale faulu.

Litvínov - Hradec Králové, faul hostujícího Pavlíka zkazil radost z hradeckého góluVideo: Tipsport Extraliga / BPA

A tak se z první trefy utkání radovali naopak domácí. Nahození od modré z hole lotyšského obránce Jakse zapadlo přesně k levé tyčce, Pařík nic neviděl.

Litvínov - Hradec Králové 1:0 (15. Jaks)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Těsně před odchodem do šaten hosté srovnali skóre zásluhou kanadského obránce Blaina, který Tomka prostřelil od modré.

Litvínov - Hradec Králové 1:1 (20. Blain)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V úvodu druhé části se zpoza branky vytočil Eberle a nastračil puk do Tomkova betonu. Litvínovský gólman neměl kotouč pod kontrolou a kotouč důrazně dotlačil do sítě Jasper. Sudí hned ukazovali, že situaci přezkoumají na videu. Branku uznali a následně neuspěla ani litvínovská trenérská výzva.

Litvínov - Hradec Králové 1:2 (24. Jasper)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Následně navíc šla Verva do tří a další velkou šanci Mountfield zužitkoval. Blainovu ránu šikovně tečoval Oliver Okuliar.

Litvínov - Hradec Králové 1:3 (25. Okuliar)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Domácí poté opět faulovali a znovu šli do tří. Vteřinu po návratu prvního vyloučeného hráče skóroval opět Oliver Okuliar, a to z dorážky.

Litvínov - Hradec Králové 1:4 (26. Okuliar)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Severočeši byli konečně v plném počtu, přesto inkasovali čtvrtý gól během necelých čtyř minut. Druhý gól zaznamenal i Evan Jasper a vyhnal Tomka z branky.

Litvínov - Hradec Králové 1:5 (27. Jasper)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Hradec pokračoval v aktivitě a důrazu, se kterým to však přehnal Jasper. Ten ostře vrazil do střídajícího brankáře Zajíčka a odstartoval hromadnou pěstní výměnu názorů.

Litvínov - Hradec Králové, Jasper srazil Zajíčka a odstartoval potyčkuVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Následnou přesilovku Verva využila. Na 2:5 snížil nejproduktivnější hráč týmu Ondřej Kaše.

Litvínov - Hradec Králové 2:5 (32. O. Kaše)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Litvínov z kraje třetí třetiny využil přesilovku pět na tři, do prázdné branky uklízel kotouč Hlava.

Litvínov - Hradec Králové 3:5 (45. Hlava)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 46. minutě snížil na rozdíl jediného gólu Kirk. Koblasova rána byla sražena přímo k britskému útočníkovi, který zakončoval do brázdné branky.

Litvínov - Hradec Králové 4:5 (46. Kirk) Video: Tipsport Extraliga / BPA

Hradci mohl vrátit klid na hokejky Patrik Miškář, který zůstal před brankou úplně nehlídaný, proti jeho střele se ale výtečně přesunul Zajíček a úžasným zákrokem udržel litvínovské naděje.

Litvínov - Hradec Králové, zákrok ZajíčkaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Domácí v závěru skutečně dotáhli čtyřbrankovou ztrátu. Svým druhým gólem na 5:5 vyrovnal Hlava, který se trefil z předbrankového prostoru.

Litvínov - Hradec Králové 5:5 (56. Hlava)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Utkání dospělo až do prodloužení. Přečíslení dva na jednoho vyřešil přihrávkou Tamáši, který našel Blaina a bylo rozhodnuto.

Litvínov - Hradec Králové 5:6 pp (63. Blain)Video: Tipsport Extraliga / BPA

44. kolo hokejové extraligy:
HC Verva Litvínov - Mountfield Hradec Králové 5:6 v prodl. (1:1, 1:4, 3:0 - 0:1)
Branky a nahrávka: 15. Jaks (Koblasa, Hlava), 32. O. Kaše (Hlava), 42. Hlava (O. Kaše, D. Kaše), 46. Kirk (Koblasa, Abdul), 56. Hlava (D. Zeman, Baránek) - 20. Blain (Šťastný), 24. Jasper (Eberle), 25. Okuliar (Blain, T. Pavelka), 26. Okuliar (T. Pavelka, Estephan), 27. Jasper (Lalancette, Jergl), 63. Blain (Tamáši). Rozhodčí: Kika, Mrkva - Gerát, Klouček. Vyloučení: 4:8, navíc Koblasa (Litvínov) do konce utkání. Využití: 3:2. Diváci: 3731.
Litvínov: M. Tomek (26. Zajíček) - Baránek, D. Zeman, Zile, Jaks, Czuczman, Demel, Šalda - Kudrna, Gut, Koblasa - Hlava, D. Kaše, O. Kaše - Maštalířský, Kirk, Abdul - Zygmunt, Jurčík, Havelka. Trenér: Mlejnek.
Hradec Králové: Pařík - Blain, Freibergs, Pláněk, T. Pavelka, McCormack, Kalina, Marcel - Okuliar, Tamáši, Perret - Estephan, Miškář, Šťastný - Jergl, Kevin Klíma, R. Pavlík - Eberle, Lalancette, Jasper. Trenér: T. Martinec.