SESTŘIH: Obrat jako hrom! Litvínov ovládl derby

Hokejisté Litvínova ve 21. kole extraligy přehráli Karlovy Vary 6:4. Chemici v podkrušnohorském derby předvedli nevídaný obrat, když proti Energii prohrávali 0:3, ale ve druhé třetině čtyřmi góly vývoj zápasu otočili. Domácí po sérii tří porážek podruhé za sebou vyhráli.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Verva Litvínov vs. HC Energie Karlovy Vary 6:4Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Energie šla do vedení v 9. minutě. Zakončoval Jiří Černoch, který se na pravé straně dostal k odraženému puku, a poté z kruhu překonal Zajíčka.

Litvínov - Karlovy Vary 0:1 (9. Černoch)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Vary byly v podkrušnuhorském derby při chuti. V prostoru mezi kruhy napřáhl ke střele Jan Hladonik a zvýšil na 2:0.

Litvínov - Karlovy Vary 0:2 (12. Hladonik)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Po změně stran se opět radovali hosté a s domácími to vůbec nevypadalo dobře. K odraženému puku se před bránou dostal Filip Koffer, který překonal bezmocného Zajíčka.

Litvínov - Karlovy Vary 0:3 (23. Koffer)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Na 1:3 z pohledu domácích snížil Liam Kirk. Nicolas Hlava nasměroval přihrávku do prostoru mezi kruhy a jediný Brit v extralize propálil Frodla.

Litvínov - Karlovy Vary 1:3 (25. Kirk)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Verva se rázem probrala a ve 29. minutě snižovala už na rozdíl jediné trefy. Po chybě hostů v rozehrávce získal kotouč Andrej Kudrna a slovenský forvard z mezikruží zakončil neomylně pod horní tyčku.

Litvínov - Karlovy Vary 2:3 (29. Kudrna)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Během necelých šesti minut Litvínov smazal kompletní tříbrankové manko. Důrazný Petr Koblasa si našel před Frodlem volný kotouč a z úhlu trefil poloprázdnou branku.

Litvínov - Karlovy Vary 3:3 (31. Koblasa)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Zoufalství Varů a domácí jízda tím ovšem nekončila. Plutnar nabídl Severočechům přesilovku, kterou opět využil Liam Kirk. Britský útočník po pěkné kombinaci s Ondřejem Kaše a Zilem zakončoval zprava do odkryté svatyně.

Litvínov - Karlovy Vary 4:3 (36. Kirk)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Na Energii padla deka. Na 5:3 zvyšoval polský útočník Pawel Zygmunt, který trefoval zcela odkrytou Frodlovu branku po asistenci od Jurčíka.

Litvínov - Karlovy Vary 5:3 (47. Zygmunt)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Litvínovu to ale nestačilo. Domácí Jindřich Abdul zvyšoval na 6:3 po chybě hostů. Energii nevyšla rozehrávka a sedmadvacetiletý útočník mířil pod horní tyčku z mezikruží.

Litvínov - Karlovy Vary 6:3 (50. Abdul)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V 52. minutě se hostům podařilo snížit. Na modré čáře napřáhl ke střele Matěj Stříteský a ta doplachtila až do domácí sítě, to bylo ale vše.

Litvínov - Karlovy Vary 6:4 (52. Stříteský)Video: Tipsport Extraliga / BPA

21. kolo hokejové extraligy:
HC Verva Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 6:4 (0:2, 4:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 25. Kirk (Hlava), 29. A. Kudrna (Jurčík), 31. Koblasa (O. Kaše), 36. Kirk (Zile, O. Kaše), 47. Zygmunt (Jurčík, A. Kudrna), 50. Abdul - 9. Černoch, 12. Hladonik (Zetterberg, Plutnar), 22. Koffer, 52. Stříteský (T. Rachůnek, Gríger). Rozhodčí: Hribik, Ondráček - J. Svoboda, Klouček. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:2. Diváci: 5094.
Litvínov: Zajíček - D. Zeman, Zile, Demel, Baránek, Šalda, Czuczman, F. Kočí - O. Kaše, D. Kaše, Hlava - Abdul, Kirk, Koblasa - A. Kudrna, Jurčík, Maštalířský - Havelka, Gut, Zygmunt. Trenér: Mlejnek.
Karlovy Vary: Frodl - Pulpán, Plutnar, Stříteský, D. Mikyska, Dlapa, Huttula, Havlín - O. Procházka, Gríger, T. Rachůnek - O. Beránek, Jiskra, Hladonik - Zetterberg, Černoch, Koffer - Bernovský, Kofroň, T. Redlich. Trenér: Bruk.