SESTŘIH: Litvínovská ostuda! Vary v derby dominovaly

Podkrušnohorské derby mělo jednoznačný průběh. Karlovy Vary překvapivě zaskočily Litvínov. Na vítězství Energie 6:1 měli největší podíl dvoubrankoví střelci Ondřej Beránek a Vít Jiskra. Verva poprvé po šesti kolech nebodovala.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Verva Litvínov vs. HC Energie Karlovy Vary 1:6Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Duel začal hodně nepříjemným pádem karlovarského Grígera, jenž narazil tvrdě do mantinelu. Po chvíli se naštěstí zvedl a z ledu odjel po svých.

Litvínov - Karlovy Vary, pád GrígeraVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Hosté měli bleskový vstup do zápasu. Již ve 3. minutě poslal Energii do vedení Ondřej Procházka.

Litvínov - Karlovy Vary 0:1 (3. O. Procházka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A v 6. minutě bylo pro Vervu ještě hůř. Plutnar zvýšil vedení Varů na 2:0.

Litvínov - Karlovy Vary 0:2 (6. Plutnar)Video: Tipsport Extraliga / BPA

To však nebylo vše a o minutu později kapituloval Tomek potřetí. Autorem třetího zásahu Energie byl Ondřej Beránek.

Litvínov - Karlovy Vary 0:3 (7. Beránek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Posléze se prosadili i domácí. První zásah Vervy zaznamenal Koblasa a snížil hrozivé manko.

Litvínov - Karlovy Vary 1:3 (8. Koblasa)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Do hry se mohli Litvínovští definitivně vrátit po souhře bratří Kaše, jenže bombu Davida zastavila tyč karlovarské svatyně.

Litvínov - Karlovy Vary, tyčka po souhře bratří KašeVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 47. minutě pojistil vedení hostů znovu Beránek.

Litvínov - Karlovy Vary 1:4 (47. Beránek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A následující chvíle patřily karlovarskému Jiskrovi. Nejprve zvýšil již na 5:1 pro Energii.

Litvínov - Karlovy Vary 1:5 (50. Jiskra)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A pár okamžiků nato přidal dokonce šestý zásah Varů. Obě trefy dělilo pouze 29 sekund.

Litvínov - Karlovy Vary 1:6 (50. Jiskra)Video: Tipsport Extraliga / BPA

47. kolo hokejové extraligy:
HC Verva Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 1:6 (1:3, 0:0, 0:3)
Branky a nahrávky: 8. Koblasa (Jaks) - 3. O. Procházka (Rachůnek), 6. Kofroň (Plutnar, Koffer), 7. O. Beránek (Jiskra), 47. O. Beránek (Černoch, Jiskra), 50. Jiskra (Rachůnek, Kofroň), 50. Jiskra (Černoch). Rozhodčí: Obadal, Vrba - Lhotský, Hnát. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 3810.
Litvínov: M. Tomek ((50. Klika) - D. Zeman, Baránek, Jaks, Zile, Demel, Czuczman, Šalda - Koblasa, Urban, Kudrna - O. Kaše, D. Kaše, Hlava - Abdul, Kirk, Šik - Havelka, Jurčík, Zygmunt. Trenér: Mlejnek.
Karlovy Vary: Habal - Huttula, Plutnar, Stříteský, M. Rohan, Bartejs, Pulpán, A. Rulík - O. Procházka, Gríger, Rachůnek - O. Beránek, Černoch, Jiskra - Kružík, Hladonik, T. Redlich - Kofroň, R. Přikryl, Koffer. Trenér: Bruk.