SESTŘIH: Litvínov smetl posledního, hattrick nasázel Válek

Hokejisté Litvínova mají za sebou vydařený sváteční týden. Vyhráli v něm všechny tři zápasy, nastříleli 17 branek, naposledy porazili Mladou Boleslav 6:1. Svým prvním hattrickem se blýskl Lukáš Válek, Boleslav tak zůstává poslední.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Verva Litvínov vs. BK Mladá Boleslav 6:1Video: Tipsport Extraliga / BPA

Zápas začal lépe Litvínov. Ve 13. minutě se usadil v obranném pásmu soupeře. Jaksovu střelu ještě brankář Růžička vyrazil, ale proti dorážejícímu Lukáši Válkovi už zasáhnout nedokázal.

Litvínov - Mladá Boleslav 1:0 (13. Válek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Do druhé třetiny měli Litvínovští parádní start. Ondřej Kaše ve 22. minutě vypíchl soupeři puk a po rychlém úniku dělovkou z pravého kruhu prostřelil Růžičku.

Litvínov - Mladá Boleslav 2:0 (22. O. Kaše)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A hned po vhazování už šli Severočeši do třígólového vedení. Z mezikruží se podruhé v utkání trefil Válek.

Litvínov - Mladá Boleslav 3:0 (23. Válek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V pohodě hrající domácí přidali v polovině zápasu už čtvrtý gól, když střelu Šaldy usměrnil lehkou tečí Nicolas Hlava.

Litvínov - Mladá Boleslav 4:0 (31. Hlava)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Mladá Boleslav se střelecky probrala ve 37. minutě. Při přesilovce využil bleskově pas od Fořta Pavol Skalický a snížil na 1:4.

Litvínov - Mladá Boleslav 4:1 (37. Skalický)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Severočeši se ale v úvodu třetí třetiny znovu dostali do čtyřbrankového trháku díky pohotové dorážce Petra Koblasy.

Litvínov - Mladá Boleslav 5:1 (41. Koblasa)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Litvínovský obránce Jaks dostal v závěru utkání nešťastnou ránu pukem do obličeje, která ho možná bude stát pár zubů. Paradoxně je „spoluviníkem“ jeho spoluhráč Šalda, do jehož přihrávky vložil hůl boleslavský Hradec a Jaks už na změnu puku nestačil zareagovat.

Litvínov - Mladá Boleslav, zranění JakseVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Gólový apetit Litvínova ale ani poté neuvadal. Válek střelou z prostoru mezi kruhy v 59. minutě zkompletoval hattrick.

Litvínov - Mladá Boleslav 6:1 (58. Válek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

HC Verva Litvínov - BK Mladá Boleslav 6:1 (1:0, 3:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 13. Válek (Jaks, Abdul), 22. O. Kaše, 23. Válek (Abdul, Demel), 31. Hlava (Šalda, O. Kaše), 41. Koblasa (A. Kudrna, Jícha), 59. Válek (A. Kudrna) - 37. Skalický (Fořt, Lantoši). Rozhodčí: Jaroš, Květoň - Zíka, Šimánek. Vyloučení: 4:6, navíc J. Půček (Mladá Boleslav) do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 5823.
Litvínov: M. Tomek - D. Zeman, Baránek, Jaks, Zile, Demel, Czuczman, Šalda - Koblasa, Jícha, A. Kudrna - O. Kaše, D. Kaše, Hlava - Abdul, Kirk, Válek - Havelka, Jurčík, T. Urban. Trenér: Mlejnek.
Mladá Boleslav: J. Růžička (23. F. Novotný) - F. Pavlík, Pyrochta, Osburn, Gewiese, Bernad, Jánošík, Štibingr - Lantoši, Fořt, Krivošík - Skalický, O. Roman, Hradec - Rohdin, Malínek, Dvořáček - Závora, Pitule, J. Půček. Trenér: Král.