SESTŘIH: Urputnou bitvu rozhodl parádní akcí olomoucký Bambula, Litvínov znovu padl

Hokejisté Litvínova prohráli v 26. kole Tipsport extraligy na svém ledě s Olomoucí 1:2 po prodloužení. Verva prohrála pátý zápas v řadě, Hanáci si naopak připsali třetí výhru. O vítězství hostů rozhodl po 25 sekundách prodloužení krásnou individuální akcí Bambula.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Verva Litvínov vs. HC Olomouc 1:2 ppVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Litvínov začal zápas proti Olomouci skvěle, když se už po 61 sekundách hry dostal díky Kirkově trefě do vedení. Britský útočník dorazil puk do sítě po skvělé práci juniora Maštalířského.

Litvínov - Olomouc 1:0 (2. Kirk)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Hosté se však nenechali rychlým nástupem Severočechů deprimovat a v 15. minutě vyrovnal parádní ranou Orsava.

Litvínov - Olomouc 1:1 (15. Orsava)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Krušné chvilky prožil litvínovský útočník Martin Havelka, který se obětavě vrhnul do dělovky od modré čáry a schytal kotouč přesně do obličeje.

Litvínov - Olomouc, bolestivý blok HavelkyVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Verva se radovala z vedoucí branky, jenže ta nakonec uznána nebyla. Koblasa totiž dorážel kotouč do sítě až pár desetinek po siréně, která ukončila první třetinu.

Litvínov - Olomouc, neuznaný gól KoblasyVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Rozhodující moment zápasu přišel v samém úvodu prodloužení, když se po 25 sekundách prosadil po krásné individuální akci Bambula a rozhodl o bodu navíc pro Olomouc za výhru 2:1.

Litvínov - Olomouc 1:2 pp (61. Bambula)Video: Tipsport Extraliga / BPA

26. kolo hokejové extraligy:
HC Verva Litvínov - HC Olomouc 1:2 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 2. Kirk (Maštalířský, Abdul) - 15. Orsava (P. Musil, J. Káňa), 61. Bambula (Ondrušek). Rozhodčí: Hribik, Pilný - Frodl, Špůr. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 3694.
Litvínov: Zajíček - Demel, Baránek, O. Baláž, Zile, Šalda, Czuczman, Kočí - Koblasa, D. Kaše, Hlava - Abdul, Kirk, Maštalířský - Urban, Gut, A. Kudrna - Havelka, Jícha, Zygmunt. Trenér: Mlejnek.
Olomouc: J. Sedláček - Řezníček, Ondrušek, Škůrek, Sirota, Švrček, T. Černý, Ozols - Bambula, J. Knotek, Kusko - Navrátil, Nahodil, Plášek - Orsava, P. Musil, J. Káňa - Klimek, Anděl, Kunc. Trenér: J. Tomajko.