SESTŘIH: Litvínov v závěru vydřel bod, ale v nájezdech se raduje Plzeň

Hokejisté Litvínova nenavázali na své poslední vítězství na ledě prvních Pardubic a prohráli v rámci 28. kola Tipsport extraligy na svém ledě s Plzní 2:3 po nájezdech. Indiáni byli blízko vítězství už v normální hrací době, osm sekund před koncem však poslal zápas do prodloužení svým druhým gólem Ondřej Kaše. Rozhodující nájezd pak proměnil v šesté sérii nájezdů Matýs.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Verva Litvínov vs. HC Škoda Plzeň 2:3 snVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Špatnou rozehrávku Litvínova zachytil Tim Söderlund, jeho bombu z mezikruží však Tomek zlikvidoval.

Litvínov - Plzeň, šance SöderlundaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Na gól se čekalo až do 28. minuty. Plzeň sice měla ve druhé části více ze hry, ale inkasovala jako první. Ondřej Kaše pracoval v útočném pásmu na pravé straně a poslal puk před branku, kde si ho nešikovně srazil do vlastní sítě hostující útočník Miroslav Indrák, který přitom nebyl pod velkým tlakem.

Litvínov - Plzeň 1:0 (28. O. Kaše)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Plzeň zvýšila aktivitu a  zaslouženého vyrovnání se dočkala v 34. minutě, kdy se k dorážce dostal Matýs a poprvé překonal Tomka.

Litvínov - Plzeň 1:1 (34. Matýs)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A Indiáni ještě do konce druhé třetiny stihli otočit průběh utkání, když se 38 sekund před sirénou prosadil plzeňský obránce Michal Houdek.

Litvínov - Plzeň 1:2 (40. Houdek) Video: Tipsport Extraliga / BPA

Pořádně kontroverzní a netradiční situace nastala čtrnáct vteřin před koncem třetí části. Litvínov tlačil, ale spaloval šance. Když navíc Hlava krosčekoval do zátylku soupeře a odcházel na trestnou lavici, vypadalo, že je rozhodnuto. Rozhodčí však ještě dlouho zkoumali video a trest udělili i plzeňskému brankáři Dominiku Pavlátovi, navíc dvojnásobný za vysokou hůl o pár sekund dříve právě na Hlavu, a tak Verva hrála přesilovku.

Litvínov - Plzeň, fauly plzeňského Pavláta a litvínovského Hlavy Video: Tipsport Extraliga / BPA

Severočeši dokázali v samotném závěru početní výhodu zužitkovat a poslali duel do prodloužení. Osm sekund před koncem tečoval puk do sítě Ondřej Kaše a vyrovnal na 2:2.

Litvínov - Plzeň 2:2 (60. O. Kaše)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Utkání dospělo až do nájezdů, v nichž byla úspěšnější Plzeň. Na trefu Rekonena sice ještě odpověděl v páté sérii Abdul, ale vzápětí se prosadil mezi betony Ondřej Matýs. A tentokrát už Abdulova odpověď nepřišla, a tak bonusový bod získali hosté.

Litvínov - Plzeň 2:3 sn (rozh. nájezd Matýs)Video: Tipsport Extraliga / BPA

28. kolo hokejové extraligy:
HC Verva Litvínov - HC Škoda Plzeň 2:3 po sam. náj. (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 28. O. Kaše, 60. O. Kaše (Kirk, Baránek) - 34. Matýs (Indrák), 40. Houdek (Pour), rozhodující nájezd Matýs. Rozhodčí: Hradil, Mrkva - J. Svoboda, Hynek. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Diváci: 4073.
Litvínov: M. Tomek - Zeman, Baránek, Demel, Czuczman, Baláž, Zile, Šalda - O. Kaše, D. Kaše, Hlava - Koblasa, Urban, Kudrna - Abdul, Kirk, Válek - Havelka, Gut, Zygmund. Trenér: Mlejnek.
Plzeň: Pavlát - Zámorský, Malák, Dujsík, Laakso, Kvasnička, Piskáček, Houdek - Rekonen, Lev, Pour - Matýs, Indrák, Söderlund - Straka, Jansa, Schleiss - Hrabík. Trenér: Kořínek.