SESTŘIH: Litvínov ukončil bídnou sérii, Pardubice pomohl skolit jejich hráč

Hokejisté Litvínova ukončili pětizápasovou sérii bez výhry překvapivě na ledě extraligového lídra, když v rámci 27. kola zvítězili na ledě Pardubic 4:2. Gólem a asistencí se blýskl Tomáš Urban, kterého přitom Dynamo tento týden uvolnilo Vervě na hostování do konce ledna. Litvínov je prvním týmem extraligy, který porazil Východočechy už podruhé v sezoně po základní hrací době.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Dynamo Pardubice vs. HC Verva Litvínov 2:4Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Do obrovské šance se dostal na začátku druhé třetiny Cienciala, jeho střelu do prakticky odkryté branky stihl skvělým zákrokem zlikvidovat Zajíček.

Pardubice - Litvínov, parádní zákrok Zajíčka proti CiencialoviVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Kuriózní moment nastal ve druhé třetině, kdy se Adamu Musilovi zasekla hokejka v brusli čárového rozhodčího a na několik vteřin byl vyřazen ze hry.

Pardubice - Litvínov, hokejka Musila v brusli sudíhoVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Neproměněné šance domácí tým brzy mrzely. V 28. minutě překonal Willa Urban, který byl právě z Pardubic do Litvínova zapůjčen do konce ledna na hostování.

Pardubice - Litvínov 0:1 (28. Urban)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A hosté udeřili o tři a půl minuty později podruhé, když se prosadil Šalda.

Pardubice - Litvínov 0:2 (32. Hlava)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 37. minutě přišla Verva o gólmana Zajíčka. Ten se zranil při zákroku poté, co puk prošel z boku sítí, kterou protrhl. Do branky musel místo něj Tomek.

Pardubice - Litvínov, zranění brankáře ZajíčkaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Bída lídra tabulky však tímto nekončila. Po 43 sekundách hry hodil vidle do plánů Pardubic na obrat Maštalířský, který z přesilové hry zvýšil už na 3:0.

Pardubice - Litvínov 0:3 (41. Maštalířský)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Perníkáři se poprvé nadechli až v 47. minutě, přesilovou hru využil Říčka a dal domácím naději na případný zvrat.

Pardubice - Litvínov 1:3 (47. Říčka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A branka domácí pořádně nakopla. Už o 23 sekund později prostřelil Tomka Musil a Severočeši vedli již jen o gól.

Pardubice - Litvínov 2:3 (47. A Musil)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Definitivní jistotu dal Litvínovu Koblasa, který při power play domácích uzavřel skóre na konečných 4:2 střelou do prázdné branky.

Pardubice - Litvínov 2:4 (60. Koblasa)Video: Tipsport Extraliga / BPA

27. kolo hokejové extraligy:
HC Dynamo Pardubice - HC Verva Litvínov 2:4 (0:0, 0:2, 2:2)
Branky a nahrávky: 47. Říčka (Cienciala), 47. A. Musil (Čerešňák, T. Dvořák) - 28. Urban, 32. Šalda (Hlava, Urban), 41. Maštalířský (Koblasa, Abdul), 60. Koblasa (Jícha). Rozhodčí: Jeřábek, Vrba - Lhotský, Hnát. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. Diváci: 9498.
Pardubice: Will - Čerešňák, T. Dvořák, Košťálek, J. Kolář, Bučko, Hrádek, Švec - Hyka, Sedlák, Cienciala - Radil, T. Zohorna, R. Kousal - M. Kaut, A. Musil, Říčka - Paulovič, Poulíček, Mandát. Trenér: Varaďa.
Litvínov: Zajíček (37. M. Tomek) - Demel, Baránek, Zeman, Czuczman, Baláž, Zile, Šalda - Koblasa, Jícha, Kudrna - Abdul, Kirk, Maštalířský - Hlava, Slavík, Urban - Havelka, Zygmunt, Válek. Trenér: Mlejnek.