SESTŘIH: Vyhrocená bitva v Litvínově se šťastným koncem pro domácí. Verva zlomila Plzeň ve třetí třetině

Hokejisté Litvínova se ujali vedení v sérii předkola play off extraligy proti Plzni po triumfu 4:2. Na ledě Chemiků to dlouho vypadalo na překvapení. Škoda v zápase dvakrát vedla, domácí ale odpor Západočechů zlomili třemi góly v závěrečném dějství, kdy se postupně prosadili Koblasa, Kirk a Baránek.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Verva Litvínov vs. HC Škoda Plzeň 4:2Video: Tipsport Extraliga / BPA

Hned v první minutě se pokusil za brankou Litvínova plzeňský Schleiss nabrat puk na čepel hole a baseballově překonat Tomka, s „Michiganem“ ale úspěšný nebyl.

Litvínov - Plzeň, hostující Schleiss se neúspěšně pokusil o „Michigan“Video: Tipsport Extraliga / BPA

Duel byl od samého úvodu vyhecovaný, o čemž svědčí i brzká potyčka plzeňského Lva se Hlavou. Litvínovský útočník dostal trest na dvě minuty, Lev 2+2.

Litvínov - Plzeň, potyčka domácího Hlavy s plzeňským LvemVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Emoce na ledě nevyprchávaly, ba naopak. Před plzeňskou brankou se do sebe v 5. minutě pustily dvě dvojičky hráčů, v bitku to přerostlo mezi domácím Polákem Zygmuntem a plzeňským Schleissem. Verdikt sudích? Dvě minuty za hrubost pro oba… Stejný trest navíc obdrželi i litvínovský Havelka a plzeňský Dujsík.

Litvínov - Plzeň, bitka mezi litvínovským Zygmuntem a plzeňským SchleissemVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Skóre utkání otevřel Tim Söderlund. Švédský útočník ve službách Plzně zakončoval do zcela odkryté branky po přihrávce Miroslava Indráka, Tomek se jen bezmocně natahoval po puku.

Litvínov - Plzeň 0:1 (13. Söderlund)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Potyčky přicházely i ve druhé třetině. V jedné z nich Schleiss sundal Jaksovi helmu z hlavy, za což dostal dvouminutový trest.

Litvínov - Plzeň, Schleiss sundal litvínovskému Jaksovi helmuVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Ideální možnost ke zvýšení náskoku Plzně měl Straka. Na Tomka upaloval zcela sám, našel ale jen lapačku litvínovského brankáře.

Litvínov - Plzeň, domácí Tomek vychytal samostatný únik StrakyVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 26. minutě bylo vyrovnáno. Zygmunt si našel puk před brankou a poslal jej za záda Hlavaje.

Litvínov - Plzeň 1:1 (26. Zygmunt)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Jenže Škodovka si vzala vedení zpět. Finský obránce Aleksi Laakso vyslal dělovku od modré a puk se od Tomkova ramena odrazil do branky.

Litvínov - Plzeň 1:2 (30. Laakso)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Do další z potyček se po odpískání dostal D. Kaše s Kvasničkou.

Litvínov - Plzeň, potyčka D. Kašeho s plzeňským KvasničkouVideo: Tipsport Extraliga / BPA

A o pár vteřin později i Hlava s Laaksem a Zámorský s O. Kašem.

Litvínov - Plzeň, litvínovský Hlava vystřelil po odpískání a Laakso si to s ním šel vyříditVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Verva se marně snažila o vyrovnání. Petr Koblasa vystřelil a jeho pokus skončil na tyči Hlavajovy branky.

Litvínov - Plzeň, tyčka domácího KoblasyVideo: Tipsport Extraliga / BPA

O chvíli později už to ale Koblasovi vyšlo. Útočník chemiků vystřelil hned po buly a puk se došoural až za brankovou čáru.

Litvínov - Plzeň 2:2 (46. Koblasa)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Litvínov byl při chuti a 68 vteřin po Koblasově gólu se trefil Liam Kirk v přesilové hře.

Litvínov - Plzeň 3:2 (48. Kirk)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A za chvíli Hlavaj lovil další puk ze své sítě. Marek Beránek pálil tvrdě z levého kruhu.

Litvínov - Plzeň 4:2 (50. Baránek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Litvínov se uklidnil a pátý gól mohl přidat Kirk, Hlavaj se ale blýskl krásným zákrokem lapačkou.

Litvínov - Plzeň, zákrok hostujícího HlavajeVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Předkolo play off hokejové extraligy - 1. zápas:
HC Verva Litvínov - HC Škoda Plzeň 4:2 (0:1, 1:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 26. Zygmunt (Havelka, Gut), 46. Koblasa (M. Sukeľ), 48. Kirk (Koblasa, Baránek), 50. Baránek (Hlava, D. Kaše) - 13. Söderlund (M. Indrák), 30. Laakso (Matýs). Rozhodčí: Kika, Cabák - Gerát, Špůr. Vyloučení: 10:11. Využití: 1:1. Diváci: 4522.
Litvínov: M. Tomek - Zile, Baránek, Jaks, Šalda, D. Zeman, Czuczman, Demel - Koblasa, M. Sukeľ, A. Kudrna - O. Kaše, D. Kaše, Hlava - Abdul, Kirk, Jurčík - Havelka, Gut, Zygmunt. Trenér: Mlejnek.
Plzeň: Hlavaj - Zámorský, Laakso, Bučko, Piskáček, Dujsík, Kvasnička, Malák - Rekonen, M. Soukup, Pour - Schleiss, Mertl, Holešinský - M. Indrák, Lev, Söderlund - Matýs, Jansa, P. Straka. Trenér: Kořínek.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.