SESTŘIH: Litvínov má druhý bod, plzeňský Lev navíc předvedl zákeřný faul

Hokejisté Litvínova porazili Plzeň 4:1. V předkole play off tak vedou 2:0 na zápasy. Série se přesouvá do západočeské metropole, kde bude Škodovka v sobotu odvracet hrozbu vyřazení. Strůjcem druhé litvínovské výhry byl britský forvard Liam Kirk, jenž se trefil dvakrát.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Verva Litvínov vs. HC Škoda Plzeň 4:1Video: Tipsport Extraliga / BPA

Domácí nastoupili odhodláni získat druhou výhru v sérii a od začátku byli lepším celkem. V největší šanci se během úvodního náporu Vervy zjevil Liam Kirk, ale z úniku branku Západočechů těsně minul.

Litvínov - Plzeň, litvínovský Kirk netrefil branku Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 13. minutě už ale Západočeši kapitulovali. A nutno říct, že velmi zbytečně. Křižná přihrávka či nahození Nicolase Hlavy nepochopitelně prošlo až k Davidu Kašemu, jenž neměl se zakončením problém a poslal Vervu do vedení.

Litvínov - Plzeň 1:0 (13. D. Kaše)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V úvodní dvacetiminutovce neuspěl, ve 24. minutě už ano. Britský forvard Kirk přetavil parádní kombinaci Severočechů ve druhý zásah Vervy.

Litvínov - Plzeň 2:0 (24. Kirk)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V polovině utkání disponoval Litvínov již tříbrankovým vedením. Přesilovku se štěstím využil Nicolas Hlava.

Litvínov - Plzeň 3:0 (30. Hlava)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Na 4:0 mohl zvýšit Ondřej Kaše, ale tváří v tvář proti Hlavajovi rozezvonil pouze horní tyčku plzeňské svatyně.

Litvínov - Plzeň, litvínovský Ondřej Kaše trefil tyčVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Plzeňský prapor pozvedl ve 38. minutě svým premiérovým extraligovým gólem Marek Soukup. Vykřesal tak pro Škodovku jiskřičku naděje.

Litvínov - Plzeň 3:1 (38. Soukup)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Těsně před druhou přestávkou došlo k nepříjemné srážce mezi domácím Jurčíkem a hostujícím Holešinským. Hůře ze střetu vyšel plzeňský útočník, jemuž na střídačku museli pomoct spoluhráči.

Litvínov - Plzeň, srážka Jurčíka s HolešinskýmVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 52. minutě utnul plzeňské naděje na případný úspěch svou druhou trefou Kirk, jenž potrestal fatální hrubku Söderlunda.

Litvínov - Plzeň 4:1 (52. Kirk)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Emoce rozvířil sedm minut před koncem tvrdým zákrokem u mantinelu hostující Jakub Lev, který poslal na hrazení Jakse, jenž se poté těžko sbíral. Domácí se šli mstít, Lev bitku vyhrál, ale poté zamířil do kabin. Od rozhodčích za faul inkasoval trest na pět minut a do konce utkání.

Litvínov - Plzeň, ostrý faul Lva a následná bitkaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Po zápase se strhla hromadná potyčka a o emoce tak v sobotním třetím duelu na ledě Škodovky jistě nebude nouze.

Litvínov - Plzeň, hromadná potyčka po konci utkáníVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Předkolo play off hokejové extraligy - 2. zápas:
HC Verva Litvínov - HC Škoda Plzeň 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 13. D. Kaše (Hlava, Šalda), 24. Kirk (M. Sukeľ, Baránek), 30. Hlava (D. Kaše, Jaks), 52. Kirk - 38. M. Soukup (Jansa, P. Straka). Rozhodčí: Úlehla, Šindel - Lhotský, Klouček. Vyloučení: 5:5, navíc Lev (Plzeň) 5 min. a do konce zápasu. Využití: 1:0. Diváci: 4717. Stav série 2:0
Litvínov: M. Tomek - Zile, Baránek, Jaks, Šalda, D. Zeman, Czuczman, Demel - Koblasa, M. Sukeľ, A. Kudrna - O. Kaše, D. Kaše, Hlava - Abdul, Kirk, Jurčík - Havelka, Gut, Zygmunt. Trenér: Mlejnek.
Plzeň: Hlavaj - Zámorský, Laakso, Bučko, Piskáček, Dujsík, Kvasnička, Malák - Rekonen, M. Soukup, Pour - Schleiss, Mertl, Holešinský - M. Indrák, Lev, Söderlund - Matýs, Jansa, P. Straka. Trenér: Kořínek.