SESTŘIH: Litvínovu se navzdory výhře tenčí šance na přímý postup do čtvrtfinále

Hokejisté Litvínova zvládli v 51. kole extraligy na domácím ledě přetahovanou s Vítkovicemi a vyhráli 5:4. Chemici zůstali ve hře o čtvrté místo, v posledním kole ale musejí zvítězit a zároveň doufat, že Kometa nezíská ani bod a Motor maximálně jeden. K výhře domácích pomohli shodně třemi body za gól a dvě asistence Nicolas Hlava a Ondřej Kaše.Ridera neuspěla poprvé po sérii pěti vítězství.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Verva Litvínov vs. HC Vítkovice Ridera 5:4Video: Tipsport Extraliga / BPA

V páté minuté poslal Vítkovice do vedení Lednický. V první šanci ještě neuspěl, puk se ale k němu vrátil a pak už si věděl rady.

Litvínov - Vítkovice 0:1 (5. Lednický)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Na 1:1 srovnal z přesilovky Matúš Sukel'.

Litvínov - Vítkovice 1:1 (7. Sukel')Video: Tipsport Extraliga / BPA

Nepříjemnou chvilku si prožil vítkovický obránce Mikuš, jehož zasáhl puk do obličeje. Na střídačku ale nakonec zvládl dojet po svých.

Litvínov - Vítkovice, hostujícího Mikuše trefil puk do obličejeVideo: Tipsport Extraliga / BPA

V 19. minutě vypálil Kirk z levého kruhu na vzdálenější tyč a Litvínov v zápase poprvé vedl.

Litvínov - Vítkovice 2:1 (19. Kirk)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve druhé třetině Vítkovice využily přesilovku, při Abdulově trestu srovnával na 2:2 obránce Percy.

Litvínov - Vítkovice 2:2 (27. Percy)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Jenže Litvínov si záhy vzal vedení zpět a vděčil za to spolupráci bratrů Kašových. Ondřej nečekanou zadovkou zpoza branky našel Davida, jenž překonal Klimeše.

Litvínov - Vítkovice 3:2 (29. D. Kaše)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Vítkovice ale podruhé dokázaly litvínovský náskok smazat, na 3:3 srovnával Půček.

Litvínov - Vítkovice 3:3 (33. Půček)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Přetahovaná však pokračovala dál, střelou švihem přes obránce vrátil domácím vedení Ondřej Kaše.

Litvínov - Vítkovice 4:3 (38. O. Kaše)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Při šanci vítkovického Přibyla se vytáhl domácí gólman Tomek.

Litvínov - Vítkovice, zákrok domácího Tomka proti PřibyloviVideo: Tipsport Extraliga / BPA

V 50. minutě šel vůbec poprvé v zápase některý z týmů do dvougólového vedení. Litvínov za trefu na 5:3 vděčil Hlavovi.

Litvínov - Vítkovice 5:3 (50. Hlava)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Na 4:5 snížil Claireaux.

Litvínov - Vítkovice 5:4 (53. Claireaux)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V 56. minutě měl na hokejce vyrovnání Barinka, trestuhodně ale minul odkrytou branku.

Litvínov - Vítkovice, šance vítkovického BarinkyVideo: Tipsport Extraliga / BPA

51. kolo hokejové extraligy:
HC Verva Litvínov - HC Vítkovice Ridera 5:4 (2:1, 2:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 7. M. Sukeľ (O. Kaše, Hlava), 19. Kirk (Abdul), 29. D. Kaše (O. Kaše), 38. O. Kaše (Hlava, Jaks), 50. Hlava (D. Kaše) - 5. Lednický (Grman), 27. Percy (Krieger), 33. R. Půček (Fridrich), 54 Claireaux (Roberts Bukarts, P. Zdráhal). Rozhodčí: Hribik, Pilný - Lhotský, Štěpánek. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 4033.
Litvínov: M. Tomek - Zile, Baránek, Jaks, Šalda, D. Zeman, Czuczman, Demel - Koblasa, M. Sukeľ, Kudrna - O. Kaše, D. Kaše, Hlava - Abdul, Kirk, Jurčík - Havelka, Gut, Zygmunt. Trenér: Mlejnek.
Vítkovice: Klimeš - Raskob, Percy, Grman, Mikuš, Prčík, Auvitu, R. Jeřábek - P. Zdráhal, Barinka, Fridrich - Rihards Bukarts, Krieger, Roberts Bukarts - Lednický, Claireaux, R. Půček - Přibyl, Chlán, Peterek. Trenér: Trnka.