SESTŘIH: Zoufalá Boleslav vyfasovala od Bílých Tygrů osmičku

Boleslavský zmar nekončí. Svěřenci trenéra Jiřího Kalouse v duelu 14. kola extraligy utrpěli debakl 0:8 s rivalem z Liberce. Prohráli tak sedmý z posledních osmi zápasů a v tabulce zůstávají poslední. Strůjci drtivého vítězství Bílých Tygrů byli dvougóloví Tomáš Filippi a Jakub Rychlovský.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: BK Mladá Boleslav vs. Bílí Tygři Liberec 0:8Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Bezbrankový stav rozčísla až 17. minuta. Od modré se prosadil liberecký zadák s boleslavskou minulostí Knot.

Mladá Boleslav - Liberec 0:1 (17. Knot)Video: Tipsport Extraliga / BPA

O pouhých 95 sekund bylo pro domácí Bruslaře ještě hůř. Přesilovku využil liberecký kapitán Filippi a zajistil hostům dvoubrankové vedení.

Mladá Boleslav - Liberec 0:2 (19. Filippi)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 25. minutě se Liberec dostal již do tříbrankového vedení. Trefa Rychlovského znamenala konečnou v utkání pro gólmana Středočechů Novotného. V brance Bruslařů ho nahradil Růžička.

Mladá Boleslav - Liberec 0:3 (25. Rychlovský)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Zmar Boleslavi zvýraznila 30. minuta. Kapitán Filippi využil křižný pas Najmana a upravil stav již na 4:0 pro Bílé Tygry.

Mladá Boleslav - Liberec 0:4 (30. Filippi)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Jednoznačný stav měl za následek jediné. Ve 33. minutě shodili rukavice domácí Jánošík a liberecký Šír.

Mladá Boleslav - Liberec, bitka Šíra s JánošíkemVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Pouhých 46 sekund před druhou přestávkou nadělili Bílí Tygři domácím bůra. Podruhé se mezi střelce zapsal Rychlovský.

Mladá Boleslav - Liberec 0:5 (40. Rychlovský)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Liberec pokračoval v demolici domácích i ve třetí části. Ve 46. minutě přidal šestou branku Bílých Tygrů Vlach.

Mladá Boleslav - Liberec 0:6 (46. J Vlach)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ostuda pro Boleslav nabrala ještě větších rozměrů v 50. minutě. Liberec udeřil zásluhou Šíra dokonce ve vlastním oslabení.

Mladá Boleslav - Liberec 0:7 (50. Šír)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Osmý hřebík do boleslavské rakve přidal šest minut před koncem Kelly Klíma.

Mladá Boleslav - Liberec 0:8 (54. Kel. Klíma)Video: Tipsport Extraliga / BPA

14. kolo hokejové extraligy:
BK Mladá Boleslav - Bílí Tygři Liberec 0:8 (0:2, 0:3, 0:3)
Branky a nahrávky: 17. Knot (J. Vlach, J. Dvořák), 19. Filippi (A. Najman, Melancon), 25. Rychlovský (A. Najman, Filippi), 30. Filippi (A. Najman, Melancon), 40. Rychlovský (Budík, Bulíř), 46. J. Vlach (M. Ivan, Budík), 50. J. Šír (A. Najman), 54. Kelly Klíma (T. Galvas, Budík). Rozhodčí: Šír, Jaroš - Hynek, Šimánek. Vyloučení: 5:3, navíc Jánošík - J. Šír oba 5 min. Využití: 0:4. V oslabení: 0:1. Diváci: 3621.
Mladá Boleslav: F. Novotný (25. J. Růžička) - Pláněk, Pyrochta, Osburn, Jánošík, A. Čech, Bernad, od 21. navíc Štibingr - Rohdin, O. Roman, J. Aaltonen - Lantoši, Suchý, Skalický - J. Stránský, Malát, Šmerha - Gardoň, Závora, Dvořáček. Trenér: Kalous.
Liberec: D. Král - Knot, McCoshen, Melancon, M. Ivan, J. Dvořák, Budík, Derner - Faško-Rudáš, Filippi, Rychlovský - Bulíř, A. Najman, J. Pérez - Kelly Klíma, J. Vlach, T. Galvas - D. Pekař, J. Šír, Plos. Trenér: Pešán.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj hostí města Praha a Ostrava.