SESTŘIH: Litvínov po třech porážkách v řadě zabral a uhájil těsnou výhru

Litvínov zabral po třech porážkách v řadě, ve 45. kole hokejové extraligy vyhrál 3:2 na ledě předposlední Mladé Boleslavi, která v závěru stačila jen korigovat. Severočeši se dotáhli bodově na čtvrtý Liberec. Vítězný gól vstřelil útočník Andrej Kudrna, jenž ve 38. minutě zvyšoval na 3:1. Domácí po sérii tří výher vyšli podruhé za sebou naprázdno, na poslední Kladno mají po výhře Rytířů v Brně náskok deseti bodů.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: BK Mladá Boleslav vs. HC Verva Litvínov 2:3Video: Tipsport Extraliga / BPA

První gól se zrodil při litvínovské přesilovce pěti proti třem. Skóre téměř z nulového úhlu otevřel ve 12. minutě Liam Kirk.

Mladá Boleslav – Litvínov 0:1 (12. Kirk)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V 15. minutě Ondřej Kaše, neproduktivnější litvínovský hráč, dostal od bratra Davida ideální přihrávku mezi kruhy a zvýšil vedení hostů.

Mladá Boleslav – Litvínov 0:2 (15. O. Kaše)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Boleslavští korigovali v závěru přesilovky na konci první třetiny. Filip Pyrochta trefil obránce Zileho, od jehož zad letěl puk do sítě.

Mladá Boleslav – Litvínov 1:2 (18. Pyrochta)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Další boleslavské příležitosti zůstávaly nevyužity, naproti tomu ve 38. minutě se na druhé straně prosadil Andrej Kudrna a navýšil vedení Vervy.

Mladá Boleslav – Litvínov 1:3 (38. Kudrna)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Dramatické momenty pak nastartoval Pitule, který sejmul Hlavu, a jako mstitel nastoupil do bitky Zile, který vyfasoval dvě minuty navrch.

Mladá Boleslav – Litvínov, bitka Pituleho se ZilemVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 47. minutě litvínovský Zeman při ostrém střetu u mantinelu srazil Fořta a zranil jej v obličeji. Rozhodčí nevylučovali.

Mladá Boleslav – Litvínov, Zeman srazil FořtaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Už při hře bez brankáře v 58. minutě vykřesal naděje na body pro domácí Ondřej Roman, když mu ideální přihrávku adresoval Lantoši. Ale na víc už se domácí nezmohli.

Mladá Boleslav – Litvínov 2:3 (58. O. Roman)Video: Tipsport Extraliga / BPA

45. kolo hokejové extraligy:
BK Mladá Boleslav – HC Verva Litvínov 2:3 (1:2, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 18. Pyrochta (Lantoši), 58. O. Roman (Lantoši, Pyrochta) – 12. Kirk (Jaks), 15. O. Kaše (D. Kaše, Czuczman), 38. A. Kudrna (Demel, Czuczman). Rozhodčí: Šír, Úlehla – Frodl, Špůr. Vyloučení: 6:6, navíc Pitule – Zile oba 5 min. Využití: 1:1. Diváci: 3011
Mladá Boleslav: J. Růžička – Bernad, Pyrochta, F. Pavlík, Jánošík, Lintuniemi, Gewiese, A. Čech – Lantoši, O. Roman, Skalický – Rohdin, Järvinen, Dvořáček – Hradec, Malát, Krivošík – J. Stránský, Fořt, Pitule. Trenér: Král
Litvínov: Zajíček – D. Zeman, Baránek, Jaks, Zile, Demel, Czuczman – Abdul, Kirk, A. Kudrna – O. Kaše, D. Kaše, Hlava – Zygmunt, Gut, Maštalířský – Havelka, Jurčík, Šalda. Trenér: Mlejnek

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.