SESTŘIH: Pohodlná výhra lídra. Dynamo nemělo v Boleslavi problém

Extraligový lídr z Pardubic na ledě Mladé Boleslavi nezaváhal. Dynamo zvítězilo 4:1 a i po 23. kole hokejové extraligy zůstane v čele tabulky. O vítěznou branku se postaral přesilovkovým zásahem Robert Říčka. Bruslaři se propadli na poslední příčku.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: BK Mladá Boleslav vs. HC Dynamo Pardubice 1:4Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Vlažnou úvodní dvacetiminutovku a bezgólový stav mohl změnit pardubický Sedlák, ale tváří v tvář si v 16. minutě na domácího gólmana Růžičku nepřišel.

Mladá Boleslav - Pardubice, šance pardubického SedlákaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 24. minutě už se ale hosté mohli radovat. Košťálkovu střelu od modré Růžička pořádně neviděl a druhý zásah pardubického beka poslal Dynamo do vedení.

Mladá Boleslav - Pardubice 0:1 (24. Košťálek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 33. minutě však dostali výhodu přesilovky domácí Bruslaři. Aaltonen zužitkoval přihrávku Pyrochty a srovnal skóre.

Mladá Boleslav - Pardubice 1:1 (33. Aaltonen)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Jenže z vyrovnání se Boleslav neradovala dlouho. O 101 sekund později vrátil Pardubicím vedení Říčka.

Mladá Boleslav - Pardubice 1:2 (34. Říčka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V 58. minutě přidal po pohledné kombinaci třetí branku Východočechů Robert Kousal.

Mladá Boleslav - Pardubice 1:3 (58. R. Kousal)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A razítko na druhou výhru Dynama v řadě dala trefou do prázdné branky Mandát.

Mladá Boleslav - Pardubice 1:4 (59.Mandát)Video: Tipsport Extraliga / BPA

23. kolo hokejové extraligy:
BK Mladá Boleslav - HC Dynamo Pardubice 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 33. J. Aaltonen (Pyrochta) - 24. Košťálek (L. Sedlák), 34. Říčka (Košťálek), 58. R. Kousal (T. Zohorna), 59. Mandát (Paulovič). Rozhodčí: Šír, Pilný - Kajínek, Klouček. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. Diváci: 2956.
Mladá Boleslav: J. Růžička - Gewiese, Pyrochta, Osburn, Jánošík, F. Pavlík, A. Čech, Bernad - Lantoši, Fořt, Skalický - J. Aaltonen, Järvinen, Suchý - Šmerha, Malát, Závora - J. Stránský, O. Roman, Dvořáček. Trenér: Král.
Pardubice: Will - Čerešňák, D. Musil, Košťálek, T. Dvořák, J. Kolář, Vála - Hyka, L. Sedlák, Cienciala - Radil, T. Zohorna, R. Kousal - M. Kaut, A. Musil, Říčka - Paulovič, Poulíček, Mandát - Vondráček. Trenér: Varaďa.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.