SESTŘIH: Boleslav potvrdila nárůst formy a skolila Spartu

Hokejisté Mladé Boleslavi potvrdili nárůst formy, když v 39. kole extraligy skolili pražskou Spartu 3:2. Bruslaři tak bodovali pošesté z poslední sedmi duelů. Vítěznou trefu Středočechů si připsal Ondřej Rohlík, jenž v Boleslavi hostuje z Pardubic. Byl to pro něj premiérový zásah v dresu Bruslařů.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: BK Mladá Boleslav vs. HC Sparta Praha 3:2Video: Tipsport Extraliga / BPA

Sparta přijela na led Mladé Boleslavi s touhou odčinit nedělní zaváhání, ale od 11. minuty po trefě Rohdina ztrácela.

Mladá Boleslav - Sparta 1:0 (11. Rohdin)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A o necelé dvě minuty bylo s Pražany ještě hůř. Opět se prosadil Rohdin - 2:0 pro Boleslav.

Mladá Boleslav - Sparta 2:0 (13. Rohdin)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Sparta si na první zásah musela počkat až do 36. minuty. Přesilovku využil díky důrazu na brankovišti Horák a snížil.

Mladá Boleslav - Sparta 2:1 (36. Horák)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Jenže Bruslaři o 59 sekund udeřili potřetí. První zásah v boleslavském dresu si připsal Rohlík.

Mladá Boleslav - Sparta 3:1 (37. Rohlík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V poslední sekundě druhého dějství se radovala Sparta. Podruhé se prosadil Horák a vrátil tak Pražany před závěrečným dějstvím do hry.

Mladá Boleslav - Sparta 3:2 (40. Horák)Video: Tipsport Extraliga / BPA

39. kolo hokejové extraligy:
BK Mladá Boleslav - HC Sparta Praha 3:2 (2:0, 1:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 11. Dvořáček (A. Čech, Pitule), 13. Rohdin (Gewiese, Järvinen), 37. O. Rohlík (O. Roman, Malát) - 36. R. Horák (Řepík, M. Forman), 40. R. Horák (Řepík, Chlapík). Rozhodčí: Úlehla, Šindel - Lhotský, Hnát. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 2970.
Mladá Boleslav: J. Růžička - Bernad, Pyrochta, F. Pavlík, Gewiese, Lintuniemi, Jánošík, A. Čech - Šmerha, Fořt, Skalický - O. Rohlík, O. Roman, Malát - Rohdin, Järvinen, Dvořáček - Závora, Pitule, Hradec. Trenér: Král.
Sparta: Cichoň - Moravčík, Krejčík, Krutil, Kempný, Irving, Němeček, T. Tomek - Chlapík, R. Horák, O. Najman - Řepík, Sobotka, P. Kousal - M. Forman, M. Vitouch, Buchtele - Hauser, Žmola, Mužík. Trenér: Gross.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.