Sparťan Mikliš a třinecký Hrehorčák přijdou v extralize o dva zápasy

Sparťanský obránce Ondřej Mikliš a třinecký útočník Patrik Hrehorčák dostali od disciplinární komise v pátečním kole hokejové extraligy dvouzápasové tresty za fauly do oblasti hlavy a krku. O rozhodnutí šéfa komise Viktora Ujčíka informovala Asociace profesionálních klubů ledního hokeje, Mikliš navíc zaplatí pokutu ve výši 10 procent základního měsíčního příjmu.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

Hradec Králové – Sparta, tvrdý zákrok sparťanského Mikliše na PilařeVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Sparťanský hokejista se provinil v utkání na ledě Hradce Králové. Za zákrok ramenem na útočníka Radka Pilaře v závěru druhé třetiny dostal dvouminutový trest, nyní bude Spartě chybět v dnešním utkání s Karlovými Vary a v úterý v Mladé Boleslavi. Pražané páteční zápas, ve kterém strávili na trestné lavici 20 minut (a domácí hráči dvanáct), vyhráli 3:2 po nájezdech.

Hrehorčák už v první třetině duelu s Českými Budějovicemi trefil nedovoleně útočníka Filipa Přikryla. Rovněž on byl za zákrok vyloučen. Hosté z přesilovky zvýšili na 2:0, ale nakonec Oceláři zápas vyhráli 4:3 v prodloužení. Mistrovský tým bude slovenského hráče postrádat v dnešním šlágru v Pardubicích a v úterý v domácím duelu s Kometou Brno.

V pátečním programu si vykoledoval dodatečný trest také karlovarský útočník Jan Hladonik. Ujčík mu vyměřil pokutu ve výši 10 procent základní měsíční odměny za nafilmovaný pád v utkání s Pardubicemi. Už v zápase za to musel Hladonik na trestnou lavici, jeho tým v oslabení inkasoval a soupeř tím nastartoval obrat ze stavu 0:3 k vítězství 4:3 v prodloužení.