SESTŘIH: Komický moment v Boleslavi při nájezdech. Třinec bere po Voženílkově parádě bod navíc

Třinec natáhl ve 21. kole hokejové Tipsport extraligy bodovou šňůru už na 13 utkání. Oceláři na ledě poslední Mladé Boleslavi zvítězili 3:2 po samostatných nájezdech, v nichž rozhodl Libor Hudáček. Parádní forsbergovku v nich předvedl Daniel Voženílek, naopak domácímu Sebastiánu Malátovi komicky utekl kotouč.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: BK Mladá Boleslav vs. HC Oceláři Třinec 2:3 snVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Střelecký účet v 6. minutě utkání otevřeli domácí po chybě Třince, kterému se nepovedlo vyhodit puk ze třetiny. Zakončující Skalický měl před Mazancem po pohledné souhře se spoluhráči jednoduchou úlohu.

Mladá Boleslav - Třinec 1:0 (6. Skalický)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Boleslavské vstřelená branka nakopla. Bruslaři doslova mleli Oceláře v jejich pásmu, až se k zakončení do zcela odkryté klece dostal Petr Gewiese. Třicetiletý obránce, který asistoval i u první branky, vstřelil první gól za Boleslav po přestupu z Vítkovic.

Mladá Boleslav - Třinec 2:0 (13. Gewiese)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 29. minutě snížil na rozdíl jediné branky Vrána, který po nenápadné akci Ocelářů pálil do poloodkryté klece.

Mladá Boleslav - Třinec 2:1 (29. Vrána)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Krátce po startu 3. třetiny byl Třinec v tlaku a od vzdálenější hrany pravého kruhu vystřelil Marian Adámek. Kotouč projel Růžičkovi přímo mezi betony za jeho záda.

Mladá Boleslav - Třinec 2:2 (42. Adámek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Duel musely rozseknout až samostatné nájezdy, v nichž rozhodl povedeným blafákem ve druhé sérii Libor Hudáček.

Mladá Boleslav - Třinec 2:3 sn (rozh. nájezd Hudáček)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Domácím se nájezdy vůbec nevyvedly. Až komický pokus předvedl Sebastián Malát, který si připravoval kotouč, jenže puk nechal za sebou. Naopak parádičkou zazářil Daniel Voženílek, který ukázal nádhernou forsbergovu kličku a pečetil třinecký obrat.

Mladá Boleslav - Třinec, nájezdy boleslavského Maláta a třineckého VoženílkaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

21. kolo hokejové extraligy:
BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec 2:2 po sam. nájezdech (2:0, 0:1, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 6. Skalický (Lantoši, Pyrochta), 13. Gewiese (Järvinen, Skalický) - 29. P. Vrána (Kundrátek, D. Voženílek), 42. Marian Adámek (A. Nestrašil), rozhodující sam. nájezd L. Hudáček. Rozhodčí: Kika, Obadal - Frodl, Lhotský. Vyloučení: 0:2. Bez využití. Diváci: 2976.
Mladá Boleslav: J. Růžička - Gewiese, Pyrochta, Osburn, Jánošík, Pláněk, A. Čech, Štibingr - Lantoši, Fořt, Skalický - Rohdin, Järvinen, J. Aaltonen - Šmerha, Malát, Suchý - J. Stránský, O. Roman, Dvořáček. Trenér: Král.
Třinec: Mazanec - Marinčin, Smith, Kundrátek, J. Jeřábek, Marian Adámek, Polášek, Nedomlel - M. Růžička, D. Voženílek, Pánik - Daňo, L. Hudáček, A. Nestrašil - Hrehorčák, P. Vrána, Miloš Roman - Kurovský, Čacho, Dravecký. Trenér: Moták.